, , ,

A jednak- na Comic-Conie wydarzyło się więcej filmów niż mogły to pomieścić trzy wpisy, dlatego konieczny był jeszcze jeden i prawdopodobnie nie ostatni. Tym razem pogadamy o Legendach.

Omskniemy się mianowicie o dwie legendy kina lat 90’tych- Stalone i Sharceneger. Obaj panowie mają za sobą wiele fajnych, wybuchowych produkcji, jak chociażby ostatnia kontynuacja Niezniszczalnych- tym razem jednak mogliśmy się już oswoić z myślą że obaj bohaterowie mają już swoje lata i nie należy ich angażować w nowe przedsięwzięcia. Chodzi mi oczywiście o wypadek do którego doszło na planie zdjęciowym Niezniszczalnych 2, kiedy to obaj panowie musieli zostać przetransportowani do szpitala z powodu obrażeń ramion. To nie ważne- szanujemy ich, lubimy i zawsze będziemy pamiętać. Wiele wnieśli do świata kina i może jeszcze nam coś pokażą. Tym czasem jednak, również z szacunkiem podchodzę do remake’ów Sędziego Dredda i Pamięci Absolutnej.

Dredd

Na początku też wątpiłem. Przecież Dredd to taka całkowicie niepoprawna politycznie postać- glina który traktuje swoją pracę poważnie, zawsze na służbie, bezkompromisowy… twardo wymierza sprawiedliwość pięścią, karabinem i nożem. Zwiastun wygląda tak sobie, ale w sumie dobrze że będzie reboot. Bądź co bądź, film z 1995 roku ze Stalone’onem jest dość prostacki i można było to zrobić lepiej.

Sędzie pojawi się ponownie 21 września 2012.

Total Recall

Dziwna fabuła, dziwne klimaty, standardowe kreacje bohaterów, a wszystko to w scenerii futurystycznej, betonowej Ziemi i pomarańczowego, metalowego Marsa. Trochę science-fiction, troche psychologia, trochę sensacja- tak naprawdę, można było podejść do tego filmu na różne sposoby- czy podobnie będzie z remake’iem.

Pamięć Absolutna pojawi się już 3 sierpnia na świecie i 31 sierpnia poza światem, czyli w Polsce.