, , ,

Na tegorocznym zjeździe geeków komiksowych, zapowiedziano wiele nowych filmów i gier, można było tam spotkać wiele gwiazd i ludzi którzy zwykle nie wychodzą ze swojej kuchni. Było też trochę gadane o komiksach, ale kogo to obchodzi. W tym wpisie porozwodzę się nieco na temat filmów osadzonych w uniwersum Marvela. 

Thor : The Dark World

Na pierwszy ogień idzie nordycki bóg piorunów, który będzie musiał opuścić Ziemię lecąc na ratunek Asgardczykom. Niewiadomo jeszcze którą z dziewięciu krain nazywa się teraz jako Dark World. Do tego tytułu pasują conajmniej trzy światy: Muspelheim rządzony przez demony, Nidavellir należący do krasnolódów, oraz Svartalfheim skąd pochodzą mroczne elfy.

marvel-thor2

W sumie Hel, kraina śmierci, a także Jotunheim należący do olbrzymów wyglądają zachęcająco. A może chodzi o siły mroku które chcą podbić Asgard podczas snu Odyna. Premiera została zaplanowana na 8 listopada 2013 roku.

IronMan 3

Ufając prawdziwości zapowiedzi, ma to być kulminacja historii człowieka ze stali, a nie tylko kolejna część serii. IronMan będzie musiał stawić czoła mistrzowi sztuk magicznych – Mandarynowi – w którego wcieli się Ben Kingsley (Prince of Persia – Nizam, Hugo i jego wynalazek – Georges Melies). Czeka nas zatem zaciekły pojedynek technologii z magią.

marvel-iron-man3

Co prawda ten pojedynek był już prezentowany conajmniej trzy razy, ale tym razem będziemy mogli to zobaczyć na żywych ludziach… z komputerowo dodanymi efektami, kostiumami, nienaturalnym dźwiękiem i w fantastycznych okolicznościach. Premiera 3 maja 2013 roku.

Iron Man: Obrońca Dobra – sezon 2 odcinek 1 – Bestia

(na jakiś czas Iron Man rozwiązuje sprawę Mandyna – wersja z polskim dubbingiem )

Dla ciekawskich- jeśli oglądaliście pierwszą część IronMan’a uważnie, to wiecie gdzie znajduje się co najmniej jeden z magicznych pierścieni Mandaryna. Grupa bojowników z bliskiego wschodu, która zdołała pochwycić najsławniejszego twórcę broni czasów obecnych, nosiła nazwę „Dziesięć Pierścieni” – przypadek?

Gardians of the Galaxy

Na Ziemi zrobiło się tylu super bohaterów, że musieli zamieszkać przestrzeń kosmiczną.

marvel-guardians-logo

Zamota z tymi bohaterami jest dość spora. W przeciwieństwie do mainstreamowych herosów, Ci biorą  udział tylko w akcjach na skale, a czegóż by innego, galaktyki.

urywek z Avengers: Earth’s Mightiest Heroes – spotkanie ze Strażnikami

 W skład tej drużyny wchodzą między innymi: Adam Warlock, Startlord, Rocket Raccoon- tak, szop, Drax, Phyla, Gamora,

Premiera pierwszego sierpnia 2014 roku.