, , ,

Trochę ponad miesiąc minął od premiery najnowszej wersji androida opatrzonej numerkiem 4.1.1 a już mamy na „rynku” custom romów co najmniej kilka takich, które śmiało działają w oparciu o androida Jelly Bean.

Kolejnym po Cyanogenmod 10 romem zdecydowanie wartym uwagi jest AOKP (Android Open Kang Project), który charakteryzuje się nie tylko fantastyczną szybkością działania ale również dobrze dobranym zestawem funkcji dodatkowych zarządzanych przez Rom Control.

W tej chwili raportowane są drobne błędy w działaniu np aplikacji gmail czy aparatu ale jestem przekonany, że zostaną naprawione z prędkością błyskawicy i ze strony będzie można pobrać już oficjalny build oparty o JB.

Gdzie pobrać wersję preview?  

Jeśli nie przeraża Cię perspektywa niewielkich błędów jakie możesz napotkać podczas zabawy z wersją preview możesz ją pobrać tutaj:

Uwaga! mimo, że w stockowym romie Gapps są zintegrowane AOPK nadal wymaga zaflashowania paczki GAPPS. Właściwą paczkę pobierzecie tutaj.

Ciekawostka AOKP zmienia logo. 

Dodatkowo AOKP Team poinformował na swoim kanale g+, że zmienia logo. Oczywiście zostawia wszystkim wybór między starym różowym a nowym czarnym jak smoła 🙂 Ten link zabierze was do miejsca z którego możecie pobrać oficjalny .PSD z logiem w różnych kolorach. A jaka zmiana zaszła ? Było tak:

A nowe logo IMO znacznie fajniejsze wygląda tak w różnych wariantach kolorystycznych:

Jak wrażenia z nowym AOKP ktoś instalował i może się podzielić? Jak nowe logo? Podoba się? 🙂