, , ,

Nie inaczej- już poraz drugi akcja Humble Bundle jest przeznaczona na urządzenia z małym zielonym robotem (w cztery godziny od rozpoczęcia akcji rozeszło się już ponad 20.000 kompletów gier). Poza tą platformą, gry w ofercie są tradycyjnie dostępne na PC, Mac i Linux. Graj w gry i wspieraj organizacje charytatywne. 

Tyle razy było to już wałkowane, że pozwolę sobie pominąć fragment z obczajaniem zasad akcji a przejdę odrazu do mięska, czyli gier. Jak zwykle organizatorzy postarali się o dobranie produkcji ładnych, smacznych i zdrowych.

HB A2

Trzeba przy tym brać pod uwagę bibliotekę potencjalnych indie hitów pomniejszoną o zgodność z platformą Android. Okazuje się że jednak da się to wszystko pogodzić, wyłowić rodzynki i namówić deweloperów na zwolnienie zabezpieczeń DRM.

humble bundle android2

Swords & Soldiers – gra dostępna po uiszczeniu wpłaty większej niż średnia (na chwilę obecną jest to 5.93$); strategia point and click- jakoś tak

Canabalt – gra w bieganie, czyli raj dla pokolenia Contry, Mario i Raymana. Jest to jeden z tytułów omawianych w Indie Games the movie i przedstawia sposób na przemianę prostej gry w coś nad wyraz kunsztownego.

Zen Bound 2 – raczej zabawa i relaks, a nie klasyczna gra logiczna. konstrukcja nieco podobna do Cogs, opierająca się na kręceniu zagadną wkoło – przyjemne, proste i nie kujące w oczy.

Cogs – ta gra pojawia się w zestawieniu już chyba trzeci albo czwarty raz i za każdym razem przypominam sobie o tej grze ciepło i przyjaźnie. Może nie jest to zabawa na długie miesiące, ale raz na jakiś czas- wyborne męczenie mózgu.

Avadon – czy da się zrobić CRPG na Linuxa? Szczerze mówiąc nie sprawdzałem. Podobno Avadon można zaliczyć jako udaną próbę takiego eksperymentu, choć nie jestem w stanie tego sprawdzić. Musicie mi zatem uwierzyć na słowo.