, , ,

Firma Unity Technologies, tworząca profesjonalne środowisko pracy dla game developerów  – Unity 3D, postanowiła wprowadzić czasowy rabat na dwa ze swoich produktów. Chodzi o addony które wzmacniają silnik graficzny o możliwość kompilowania kodu gry do Androida i iOS’a. Przecena to 800 dolarów na 0 dolarów- dokładnie tak- zero dolarów. Szaleństwo?

Nawet jeśli jest to objaw zaburzeń pracy mózgu, to w tym przypadku nie można mówić o jakichkolwiek negatywnych wpływach. Jeszcze przez pare dni, istnieje możliwość ‚zakupienia’ licencji na addony do Unity 3d, dzięki którym tworzenie gier na Androida i iPada wykorzystując do tego ultra narzędzia, staje się możliwe dla każdego indie developera.

Do 8 kwietnia, można uzyskać darmowy dostęp do dodatków Unity 3d, które pozwalają na komplację kodu gry na urządzenia z Androidem i iOS’em, za które normalnie trzeba by było zapłacić 800 dolarów. Po skompletowaniu swojego kombajnu do tworzenia gier wystarczy już tylko siąść, napisać parę skryptów, porobić parę modeli, skompilować kod i wrzucić grę na Google Play’a albo App Store- proste?

Co można zrobić z Unity 3D

O ile można się czepiać osiągów i poziomu detali możliwych do osiągnięcia przy pomocy Unity 3d, o tyle nie zaprzeczalna jest możliwość adaptacyjna tego środowiska. Niezależnie od tego na jaką platformę chcesz wydać swoją grę, wystarczy ci w zupełności tylko jeden edytor  i parę kompilatorów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że logika, sztuczna inteligencja oraz zastosowane modele, pozostaną takie jakie sobie zaplanowałeś i stworzyłeś.