, ,

Trochę późno ale jest- trzecia część zapowiedzi gier na ten rok. W tym wpisie będziecie mieli do czynienia z klonami i sequel’ami – bo poco tworzyć nowe marki? 

Final Fantasy XIII-2

Z reguły każda następna część FF jest osadzona w innych czasach i realiach i w innej klasie długości mieczy. Tym razem, zdecydowano się na pociągnięcie wątku z trzynastki.

traielr FF XIII-2

Tera / The Exiled Realm of Arborea

Kolejne MMO reklamowane cyckami. Czy ten gatunek może pokazać jeszcze coś nowego?

trailer cycków

Lepsza grafika? fajniejsze czary? – bitch please

Halo 4

Nie remaster, nie dodatkowy rozdział na innej planecie. Tym razem mamy doczynienia z całkowicie nową, świeżą częścią.

HALO 4 trailer

Fable the Journey

Peter Molyneux który podobno tak wiele wniósł do tworzenia współczesnych gier, wpadł tym razem na pomysł jak zaprząc do poważnej pracy Kinecta.

kolejne Fable

Jak do tej pory kontroler ruchowy Microsoftu był kojarzony z grami casualowymi, niedzielnymi graczami i bardziej zabawka niż narzędzie siania mordu… czy jakoś tak. Może Fable the Journey to zmieni- chociaż wątpię.

Twisted Metal

Ni to wyścigi, ni to strzelanka, coś pomiędzy  – vehicular combat, czyli że walczyć z humanoidami, walczymy z pojazdami.

Zabawa prosta, łatwa do wyobrażenia i przewidzenia, a mimo no- albo raczej dzięki temu – marka Twisted Metal trwa nieprzerwanie od czasów pierwszego PlayStation.

Dota 2

Kontynuacja popularnej moby, z usprawnioną grafiką, fizyką i nieco podrasowaną mechaniką. Wszystko to poto aby dało się utrwalić markę w dziedzinie esportu.

dota 2

Ciekawostką może być fakt, że gra powstaje na silniku Source. Biorąc pod uwagę że za produkcję jest odpowiedzialne studio Valve, to raczej trudno oczekiwać czegoś innego. Niezwykłość leży tu jednak gdzie indziej- jak do tej pory silnik  tej firmy nie był wykorzystywany do tego typu produkcji. Dota 2 może okazać się kluczem do promocji technologii Valve jako użytecznej w różnych zastosowaniach.

The Last Guardian

… albo Hitokui no Ōwashi Trico – jak kto woli. Kolejna gra studia Team Ico, zdaje się kontynuować modę, styl, utrwalone w poprzednich produkcjach: Ico i Shadow of the Colossus. Grom tym bliżej do dzieła artystycznego niż faktycznej „zabawy” i tego co zwykliśmy określać jako bezmyślne spędzanie czasu, do którego przyzwyczajają nas coraz częściej pojawiające się produkcje słabe.

the last shadow of ico guardian collosus

W przypadku Team Ico możemy być pewni, że w ich nowej grze pierwsze skrzypce będą grały wwalory estetyczne, artystyczne.

GTA V

W Los Santos znów wybuchnie regularna wojna gangów. Nowe GTA ponownie opowie historię, ze znanej z trzeciej części metropolii, oczywiście pogrążonej w przestępczości. Wszyscy kradną, kłamią i klną.

trailer GTA5

Dla nas to coś nowego, ale z opinii amerykanów wynika, że seria GTA zawsze prezentowała klimaty dobrze znane, wręcz codzienne. Ta- wzłaszcza porywanie helikopterów i wysadzanie w powietrze cystern.

Prey 2

Nie przeciętne podejście do temat FPS’ów wyszło na dobre tej marce. Zabawy z fizyką, teleportacją, przechodzeniem między wymiarami, sprawiły że zaczęto patrzeć na ten gatunek jako coś więcej niż tylko bezmyślne odhaczanie headshotów.

Fabule Prey 2 bliżej do pierwotnej wersji scenariusza pierwszej części, niż do kontynuacji wydarzeń które faktycznie miały w niej miejsce. Miejscem akcji ma być planeta obcych na której znaleźć można wszystko: pustynie, jungle, metropolie. Gracz wciela się w wyjątkowego, bo jedynego na całej planecie, człowieka i zostaje łowcą nagród.

Zgodnie z zarzekaniem się twórców jaka to ich gra będzie niesamowita, proponują nam tym razem otwarty świat, z wyborem zadań.