, , , , , ,

Bo nie samymi grami człowiek żyje. Jest jeszcze teatr, opera, filharmonia i inne budynki, o których nie będziemy tu pisać. Okres przedświąteczny to dobry moment na przypomnienie o filmach, które będą miały swoją premierę w przyszłym roku. Zapowiedzi kilku z nich zamiwwszam w rozwinięciu tego wpisu. 

Oczywiście nie są to wszystkie, ani jedyne słuszne zapowiedzi filmów którym warto poświęcić uwagę.

Powrót do Śródziemia

The Hobbit: An Unexpected Journey

No i doczekaliśmy się. Kilka razy mówiono o porzuceniu tego pomysłu, potem była zmiana reżysera, obsady, aż w końcu wszystko wrzuciło do punktu wyjścia i tym sposobem będziemy mieć Hobbita.

Dla nie obczajonych informacja- film ten będzie prezentował wydarzenia poprzedzające akcję z trylogii Władcy Pierścienia- jak Bilbo wszedł w posiadanie pierścienia, co łączy go z Gandalfem i kiedy pierwszy raz był w Rivendell i takie tam. Będą krasnoludy, elfy, olbrzymy, trolle, gryfy no i smok.

Batman umrze

The Dark Knight Rises

Zwieńczenie trylogii i zakończenie historii Batmana. Tym razem mroczny rycerz zmierzy się z Bane’em, który według oryginalnej fabuły złamał Batmanowi kręgosłup, elimnując go z gry na długie lata. Podobno, również ta trylogia ma się zakończyć śmiercią Bruce’a Weyna.

Poza tym zawadiaką, Batman pozna Kobietę Kot, której rola w tym filmie stoi pod znakiem zapytania.

Battlefield w formie filmu

Act of Valor

Żołnierze SEAL dostają polecenie odbicia porwanego agenta CIA. Film ma podobno super dobrze odwzorowywać techniki bojowe stosowane przez służby specjalne. Prace nad nim trwają od 2007 roku, ze względu na problemy ze zgraniem wszystkich elementów, poprawki naniesione przez specjalistów i tak dalej.

Co było przed Czymś

The Thing

Tę zapowiedź zostawiłem na koniec, ponieważ film który reklamuje jest już wyświetlany, ale mało kto o tym wie. Nowe Coś, to prequel do wydarzeń z pierwowzoru, opowiadający pierwsze spotkanie z bezkształtnym stworzeniem. Akcja rozgrywa się nigdzie indziej jak w bazie Norweskich naukowców, prowadzących badania lodu. W między czasie odkrywają statek kosmiczny i zamarzniętą/ zahibernowaną humanoidalną postać. Niedługo po jej rozmrożeniu zdają sobie sprawę, że jednak nie był to dobry pomysł.