, , , , ,

Dziś będzie mroczno- większość gier z promocji opowiada o światach pogrążonych w ciemności, korupcji i samosądach. Temat na dziś to postnuklear i walka zła z dobrem. 

Call of Duty: Modern Warfare 3

Czy gra która której produkcja kosztowała koło stu milionów dolarów można określić jako niedopracowaną. Czy tę samą grę, która w 16 dni od premiery zarobiła ponad miliard dolarów, można uznać za coś obok czego można przejść obojętnie? Pomijając wysoki stopień astrakcji scenariusza, oraz to że gra została stworzona wyłącznie z myślą o multiplaerze, jedno jest pewne – Modern Warfare 3 napewno jest widowiskowe i nie sposób jej tego odmówić.

gameplay

Fikcyjny konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Rosją przybral formę ostatecznego rozwiązania, pod postacią trzeciej wojny światowej. Tym razem polem bitewnym jest kraj gdzie spełniają się podobno wszystkie marzenia. Trzy i pół godzinna filmo-gra przedstawia historię walki z napastnikami, którzy pewnie są wrogami demokracji, wolnego rynku- cóż za odmiana. Dla pasjonatów.

Alice: Madness Returns

Mówi się, że Charles Lutwidge, autor książki Alicja w Krainie Czarów, musiał mieć nie po kolei  wymyślając znikającego psa, zmniejszające ciastka i karcianą gwardię przyboczną. Niezależnie od tego które pokolenie z kolei sięga po dzieło angielskiego nauczyciela matematyki, wszyscy zgodnie stwierdzają, że książka ta jest przejawem nieprzeciętnej fantazji autora, połączonej z moralizatorską funkcją całego utworu.

trailer

Dla tych, którym mało wrażeń z czasem śmiesznej a czasem przerażającej książki o przygodach Alicji, polecam zpoznanie się z Powrotem Koszmarów. Jest to druga część przygód Alicji, w świecie nie dokonca magicznym, nie do końca cudownym, nie do końca dobrym i czystym. Kraina przedstawiona w grze prezentuje się wręcz odwrotnie.

Alicja trafia do świata swoich koszmarów, w którym wszystko i wszyscy życzą jej śmierci. Dobry koszmar z perspektywy trzeciej osoby wypełniony walką wręcz, walką na odległość, elementami zręcznościowymi i zagadkami środowiskowymi.

seria OverLord

Koniec tego dobrego- czas odebrać to co prawowidzice przynależy mrocznemu władcy. Ludzie zbyt długo gościli na tych ziemiach- pora ich stąd usunąć.

początek gry

Wciel się w OverLorda- mrocznego władcy, mającego pod swoim przywodztwem różnego rodzaju złe siły. Przejmij rolę władcy, wydając polecenia swoim plugawym poplecznikom z perspektywy trzeciej osoby i zniszcz sily nikczemnych ludzi.

Football Manager 2012

Czy patrzenie na umięśnionych mężczyzn, ganiających w krótkich spodenkach, za platikowym balonem może się komuś nie podobać?

pokaz możliwości silnika

Football Manager 2012 umożliwia wcielenie się w managera dowolnie wybranej drużyny piłkarskiej, by przy pomocy zawierania korzystnych kontraktów, zapewnianiu odpowiedniej kampanii reklamowej, zapewnić zwycięstwo swoim zawodnikom.

Killing Floor

Co można wymyślić nowego w temacie rozgrywki wieloosobowej w fps’ach? Może by tak stworzyć surviwal horror z mutantami, zombi i psychopatami? Chyba coś takiego już kiedyś było, ale co tam.

gameplay

Wygląda na to, że trudno zwalczyć ludzką sympatię do na wpół żywych, na wpół martwych mutantów.

Atom Zombie Smasher

Jeśli nie podobało się wam to, jak zombi są lekceważeni w filmach, macie okazję sprawdzić swoje umiejętności, przyjmując rolę dowódcy sił obronnych.

pokaz

Symulator ataku hordy zombi na niczego niespodziewające się miasto prostych i niewinnych ludzi. Akcja jest przestawiona z perspektywy lotu ptaka i pozwala na obserwowanie na raz dużego obszaru aktualnie trwających działań zbrojnych. W miarę kolejnych zwycięstw dostajemy do dyspozji nowe metody obrony- naloty, napalm, mury, miry i tym podobne.

Nuclera Dawn

Czy da się zrobić sensowny shooter na silniku Source? Na pewno da się zrobić gre, która nie urąga godności w grafice innym sowim rówieśnikom. Nie można jednak tej gry przyznać super oryginalności.

fragment gameplaya

Strzelanka do zastosowań zabawy wieloosobowej, dobrze prezentuje się zarówno na słabszych jak i nowszych maszynach, oferując pojedynki na śmierć i życie w świecie po zagładzie nuklearnej. Dziwnym trafem, wszyscy mają dostęp do nowoczesnej groni dalekiego zasięgu, kamuflaży optycznych i super pojazdów. Czy tu aby na pewno był jakiś kataklizm?

Dungeons

Wszyscy dobrze wiedzą, że gdy siła mrocznych sił rośnie, musi przybyć rycerz, najlepiej w złotej zbroi, który poprowadzi krucjatę przeciwko tym, którzy żyją w ciemności. Ludzka ciekawość nie sięga jednak na tyle glęboko, by szukać odpowiedzi na to, co demony robią aby zebrać i wytrenować swych żołnierzy.

Dungeon Keeper 1 i wspaniały polski dubbing

Dungeon Keeper, nie istniejącego już studia BulFrog, dawała odpowiedź na to, pozwalając graczowi wcielić się we władcę Lochu, w którym potwory różnej maści, mieszkały, trenowały, uczyły się i formowały oddziały zdolne odeprzeć siły powierzchniowców. Dokładnie tak – celeme jest zwycięstwo zła.

Dungeon Keeper 2

Przez długi czas, od wydania drugiej części Dungeon Keeper, aż do czasów prawie współczesnych, nikt nie podjął tego tematu( poza OverLordem, ale to nieco inna bajka ). Dopiero Dungeons dał możliwość ponownego zarządzania królestwem podziemi.

Dungeons

Dungeons czerpie ze swojego jedynego poprzednika pełnymi garściami. W zasadzie, gdyby nie tytuł, śmiało można by potraktować tę grę jako trzecią część dawnych Lochów. Rozgrywka przebiega w perspektywie lotu ptaka, dając możliwość zarządzania zasobami, kierowaniem wojskiem i poszerzaniu strefy wpływów swojego Lochu.

Batman: Arkham Asylum

Gra roku 2009, wielokrotnie nagradzana, wychwalana i recenzowana na wszystkie dobre sposoby.

Batman przyprowadza świeżo zlapanego Jokera do miejsca odizolowania- Azylu Arkham. Niedługo po wejściu do wnętrza kompleksu, okazuje się że sprowadzenie w to miejsce mrocznego rycerze, było częścią planu tego, który nie przestaje się śmiać.

TPP o przygodach Batmana, borykającego się ze skazańcami, wypuszczonymi przez Jokera na wolność. Dużo znajdziek, dobry system walki i fizyka na przyzwoitym poziomie. Dowód na to że da się zrobić poważną grę o super bohaterach.

Fallout 3

Tytuł trochę mylący. Najpierw był Fallout, potem Fallout 2, poterm Fallout tactics i dopiero potem Fallout 3. Tak czy siak- w przeciwieństwie do poprzednich części, tym razem dostajemy w pełni trój wymiarowy świat i styl gry który więcej ma wspólnego ze strzelanką niż z czystym rpg w klimatach postapo.

fallout 3 gameplay

Z jednej strony gra w trybie real time, z drugiej strony możliwość zatrzymywania czasu imitujące dawne gry turowe.

IL 2 1946: Cliffs of Dover – IL-2 Sturmovik

Kolejny symulator pojedynków lotniczych. Samoloty drugiej wojny światowej toczą walkę w  bezkresnych przestworzach, rzekomo odtwarzając bitwy  historyczne.

seria X3

Ogromna, w pełni otwarta przestrzeń, wypełniona statkami bojowymi, frahtowcami, asteroidami.

Po części symulator, po części gra przygodowa, po części strzelanka. W każdym razie- wymaga sporo cierpliwości i dużej wczuty.