, , , , , , ,

Trochę to już wszystko spowszechniało, -50% już tak nie przyspiesza bicia serca jak wcześniej, a tytuły dawnych hitów już nie przyciągają wzroku tak jak kiedyś- ale nie poprzestaniemy na tym co mamy, jedziemy dalej i oczekujemy kolejnych wyprzedaży. Tematem przewodnim dzisiejszej wyprzedaży jest rycerstwo.

Dziś prawdziwa uczta dla fanów epickich bitew między silami dobra i zła. Ponad 25 gier na przecenie od 50 do 75 procent. Trudny wybór dla

Call of Duty: Black Ops za 132 zyle

Seria Call of Duty od wielu lat utrzymuje się na rynku. Każka kolejna część zdobywa wysokie oceny, dużo zarabia, pokazuje coś nowego a jednocześnie- to cały czas to samo, pierwsze Call of Duty. Układ klawiszy, charakter rozgrywki, główne cele, przeszkody i metody na zwycięstwo- wszystko pozostaje nie zmienne. Do tego wszystkiego, każda następna część to poprawa w grafice, fizyce i balansie.

multiplayer gameplay trailer

Strzelanka studia Treyarch z 2010, przenosi nas do czasów Zimnej wojny i konfliktu Stanów Zjednoczonych ze Związkiem Radzieckim. Krótka, pieciogodzinna kampania to filmo-gra opowiedziana jako wspomnienia z akcji jednego z żołnierzy służb specjalnych, przetrzymywanego jako zakładnik.

Solar 2 zaa 7,66 zyla

Budowanie układów planetarnych- o to mniej więcej chodzi w grze Solar 2. Do dyspozycji otrzymujemy moc sterowania materią kosmiczną.

pokaz z gry

Odpowienie manipulowanie czątkami, pozwala na planowanie kolizji, tworzenie większych struktur, zalążków gwaizd i układów grawitacyjnych. Im większe konstrukcje, tym lepiej.

Komplet Dawn of War 2 za 60 zyli

Premiera pierwszego Dawn of War obyła się bez większego rozgłosu. Pewnie dlatego, że w przeciwieństwie do inncyh, uwczesnych strategii, była to gra dość nowatorska, odmienna od tego co dotychczas znano, a przede wszystkim, oferowała wymagającą jak na tamte czasy grafike trójwymiarową. Mimo wszystko, gra odniosła ogrmony sukces i to wbrew wszelkim medialnym plotkom. Pierwsza część Dawn of War, otrzymała w sumie

Druga część, również wzbudziła pewne kontrowersje, ze względu na sposób prowadzenia gry. W przeciwieństwie do większości strategii nie skupia się na budowaniu fortyfikacji- tutaj rozchodzi się wyłącznie o dowodzenie małymi i niezbyt licznymi oddziałami. W ten sposób, twórcy chcieli uczynić grę bardziej zbliżoną do tego, co zostało już utrwalone w figurkowym systemie rpg, właśnie tego universum.

gameplay Dawn of war 2 Retribution

Świat gry pogrążony jest w niekończącej się wojnie, w której społeczne degeneracje i desperacja sięgają szczytów. Każda rasa, dąży do zapewnienia sobie dominacji w wyznaczonym sektorze galaktyki. Jedni, pod wodzą Boga Imperatora, inni w imię najwyższego zła, a inni dla przyjemności niszczenia- każdy ma odmienne motywy i sposoby osiągnięcia celu.

Promocja obejmuje poniższe pozycje:

 • Warhammer 40.000: Dawn of War 2 – Complete Pack za 60 zyli
  • podstawa Dawn of War 2 – 15 zyli
   zawiera kampanię Kosmicznych Marince
  • dodatek Dawn of War 2: Chaos Rising – 15 zyli
   zawiera kampanię służących chaosowi
  • dodatek Dawn of War 2: Retribution – 30 zyli
   rozszerza historię o rozdział eldarów
 • Dawn of War  + Winter Assault –  30 zyli
  pierwsza kampania Kosmicznych Marince zakonu Krwawych Kruków i Gwardii Imperialnej- żołnierzy Imperium
 • wolno stojący dodatek Dawn of War: Soulstorm –  10,50 zyla
  Ostatni dodatek pierwszej części, powiększa ogrom świata Dawn of War o kolejne dwie rasy: Siostry Wojny, walczące o względy Boga Imperatora, oraz Mrocznych Eldarów, służących Chaosowi;
 • wolnostojący dodatek Dawn of War: Dark Crusade – 10,50 zyla
  Samodzielny dodatek wprowadza dwie nowe rasy do universum: Necronów- tych którzy zaprzedali swoje dusze technologii, oraz Tau- imperium asymilujące inne rasy i tworzące wielką, różnorodną federację. Ponad to zmienia się metoda prowadzenia kampanii, która daje graczowi wolność w wyborze aktualnego obszaru walki. Chodzi zdominowanie planety, przez przejmowanie kolejnych stref wpływu.

saga StarWars -75%

Świat gwiezdnych wojen rozwija się na wielu płaszczyznach i to od samego początku, to jest od premiery pierwszego filmu. Wciąż powstają nowe książki, seriale, komiksy, a także gry. Nie należy jednak od razu kierować wzroku na The Old Republic. Mówimy tu bowiem o całych cyklach, mini seriach, spin-ofach, nowelach, które wzbogacają te universum.

Star Wars: Knights of the Old Republic gameplay

Różne punkty widzenia, różne wątki, różne sposoby opowiadanie różnych, nie koniecznie powiązanych historii.  Promocja dotyczy tylko części gier, ale i tak jest to zbiór liczny:

 • Star Wars: Knights of the Old Republic – 10 zyli
 • Star Wars Battlefront 2 – 10 zyli
 • Star Wars: Empire at War – Gold Pack – 22 zyle
 • Star Wars: Republic Commando – 10 zyli
 • Star Wars: Jedi Knight Collection: – 21 zyli
  • Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast – 10 zyli
  • Star Wars Jedi Knight: Dark Forcees 2 – 5 zyli
  • Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy – 10 zyli
  • Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith – 2,70 zyla
  • Star Wars: Dark Forces – 5 zyli

kolekcja Prince of Persia – 75%

Zanim Ubisoft postanowił pakować wszystko w Assasin’s Creed’a, były czasy panowania księcia Persji. Swego czasu gry z serii Prince of Persia, były najlepszymi z pośród swego gatunku gier zręcznościowych typu TPP.

gameplay z Prince of Persia: Dwa Trony

W odróżnieniu od Assasin’s Creed, przygody księcia mają zawsze charakter bardziej baśniowy, fantastyczny i mało prawdopodobny. Zerwanie z przywiązaniem do rzeczywistości, dało programistom możliwość, nauczenia bohatera ciosów mogących pociąć przeciwnika na kawałki, oraz małpich akrobacji umożliwiających przemieszczanie się po niemal wszelkiego rodzaju powierzchniach.

 • Prince of Persia: The Forgotten Sands – 22 zyle
  Najnowszy rozdzial przygód księcia Persii to powrót do czasów trylogii. zapomniane piaski prezentuje wydarzenia pomiędzy pierwszą a drugą częścią pierwotnej trylogii. Tytułowy książe, oraz jego brat Malik chcą podbić twierdzę skrywającą skarby mogące wspomóc Królestwo. W trakcie bitwy dochodzi do uwolnienia złego dżina, który powołuje do życia nie umarłą armię. Tysiące kościotrupów czeka na zmiażdżenie.
 • Prince of Persia: The Forgotten Sands Digital Deluxe edition – 33 zyle
  Jest to rozszerzona wersja Zapomnianych Piasków. Poza samą grą, zawiera ścieżkę dźwiękową, dodatkowe skiny dla postaci księcia, dodatkową mapę wyzwań, oraz darmową kopię gry Prince of Persia: Sands of Time.
 •  Prince of Persia [2008] – 16,5 zyla
  spin-of lub skos w bok- oparta na technologi cel-shadingu baśń tysiąca i jednej nocy z klasycznym motywem obrony świata przed złem. Gra okryła się wielką niesławą wśród wielbicieli trylogi Piasków Czasu, z powodu ogromnych uproszczeń poczynionych w gameplayu. Największe kontrowersje wzbudza całkowite uwolnienie bohatera od śmierci.
 • Prince of Persia: The Two Thrones  – 11 zyli
  Trzecia cześć trylogii Piasków Czasu z dość mętnym kończeniem. Miejscem akcji jest Babilon, który zostaje opanowany przez sprzymierzeńców złego Wezyra. Poza dawnym wrogiem, Książe musi zmierzyć się również ze swoim mrocznym alter-ego.
 • Prince of Persia: Wwarrior Within – 11 zyli
  Druga część trylogii i zdecydowanie najbardziej brutalna gra całej serii. Do tego dochodzi rockowa oprawa dźwiękowa- miodzio. Książe próbuje przechytrzyć przeznaczenie w miejscu z którego pochodzi nękająca go magia. Nie obędzie się bez paradoksów czasu, obcowaniu z różnymi liniami czasowymi i innymi sztuczkami.
 • Prince of Persia: The Sands of Time – 11 zyli
  Pierwsza część trylogii Piasków Czasu, przedstawia przyczynę dla której książę może manipulować czasem. Jak na tamte czasy, był to dość śmiały pomysł i na tyle dobry, że był wielokrotnie potem ponawiany, adaptowany i modernizowany. Zawiera najwięcej nawiązań do pierwowzoru- platformówki z 96 roku.

Kolekcja F.E.A.R. -50%

First Encounter Assault Recon, to strzelanka utrzymana w stylistyce horroru. Dużo w tym psychodelii, mhroku i straszenia. Raz coś jest, a raz nie i lepiej nie grać w to po ciemku.

gameplay FEAR 2 na AMD Phenom II X4 955, 9800GT

Komplet FEAR kosztuje 110 zyli, a w jego skład wchodzą:

 • F.E.A.R. – 20 zyli
 • F.E.A.R. 2: Roject Origin – 33 zyle
 • F.3 A.R. – 81,5 zyla

Terraria -75% czyli 11 zyli

Platformówka z otwartym światem, z mechaniką podobną do tej widzianej w MineCrafcie- tworzenie podziemnych przejść, budowanie domów, zabijanie potworów-  wszystko to w pełni działającym trybie multi.

http://www.youtube.com/watch?v=7l-vxoGWJNA

Terratia Gamelay HD PL autorstwa Wujek1991Yo

Cities in Motion -75% czyli 22 zyle

Cities in Motion gameplay

Komplet Disciple 3 -75%

Pamiętam, że gdy pierwszy raz spróbowałem ogarnąć świat Herosów, onieśmielił mnie przepych w możliwości strategi i ekonomii, jednak pierwsze części tej słynnej sagi cierpiały na wyraźne braki po stronie oprawy wizualnej. Niejasności w fabule stwarzały problem w imersji. Te przeszkody zdołała ominąć seria Disciples, studia Stratefy First oraz Akella.  Oczywiście, nie obyło się bez uproszczeń w innych kategoriach.

skromny pokaz Disciples 3 Renesans

Disciples prezentuje znacznie mroczniejsze stylistykę, klimaty i historię w stosunku do Herosów, ale za to o wiele prostszy mechanizm walki. Cóż- każdy znajdzie coś dla siebie. Trzecia część, to wprowadzenie pełnej grafiki trójwymiarowej, urozmaicenia w mechanice, no i nowy-stary konflikt.

 • podstawa Disicples 3 – Renaissance Steam Special Edition – 22 zyle
 • dodatek wymagający podstawki Disciples 3 – Resurrection – 33 zyle

Sequence za 4,5 zyla

Jakim sposobem można połączyć grę typu Role-Play z rytmiką? Iridium studios uważa że da się i stara się to udowodnić przy pomocy Sequence. Zamiast walczyć przy pomocy mieczy, toporów i pił maszynowych, można pojedynkować się przy pomocy rytmu i zręczności.

gameplay z Sequence w HD

 Czy  chodzi tu o dobrą oprawę dla gry logicznej, czy jakiekolwiek przywiązanie gracza do opowiadanej historii?

Stronghold 3  za 148 zyli

Zarządzaj grodem, zdobądź przychylność poddanych, rozwijaj armię i odsyłaj w niebyt swoich wrogów. Tak było od początku serii Stronghold, u nas znanej również jako w pełni zlokalizowana Twierdza.

gameplay z Twierdzy 3

kolekcja Gothica

Ominęła mnie ta historia, nie znam świata Gothica i potrafię odnieść się do niej w sposób osobisty. Mogę jedynie polegać na opinii innych, którzy byli gotowi poświęcić dziesiątki  i setki godzin chcąc odkryć wszystkie sekrety, ukończyć wszystkie zadania i zdobyć wszelkie zaszczyty.

Gothic 3 gameplay – patch 1.74, QP4 CM 2.2 z nawyższymi detalami

Historia Bezimiennego to klasyczna historia znana z papierowych rpgów. Bohater, który na początku jest nikim, z czasem zyskuje siłę i umiejętności, uczy się panować nad magią i swoim umysłem. Do tego dochodzi otwarty świat i wolność w podejmowaniu decyzji. Coś jak nasza, dzisiejsza demokracja- a nie zaraz, chyba nie.

 • Gothic Universe = Gothic 1 + Gothic 2: Gold Edition + Gothic 3 za 22 zyle
 • Arcania – Gothic 4 za 22 zyle
 • dodatek Arcania: Fall of Setarrif za 16,5 zyla