, ,

Trzecia edycja ‚graj w indie za ile chcesz’ dobiegła końca. Również i tym razem frekwencja dopisała. Wzrostowi uległa również średnia cena za zestaw. Wynik końcowy- rewelacja. 

Po raz kolejny wyszło na to, że więcej graczy jest wśród użytkowników Windy, ale i linuxowcy dali rade. W sumie dokonano ponad 370000 transakcji, co ustanowiło równocześnie nowy rekord sprzedanych kompletów. Średnia wycena zestawu 12 świetnych gier indie stanęła mniej więcej na wysokości 20-25 złotych. Łączna kwota wszystkich sprzedanych zestawów to przeszło 2,16 miliona dolarów- całkiem niezła suma, nie?

Moim zdaniem to całkiem niezły deal, gdy płacisz za tuzin gier tyle co za jeden dodatek do fallout’a 3- większa różnorodność, więcej treści, zero nudy.  Jakby tego było mało, to jeszcze przy zakupie Humbe Indie Bundle możesz wesprzeć organizacje charytatywne.

Da sie? da sie!

Zadam to pytanie jeszcze raz – dlaczego nie może być tak / podobnie z grami main stream’owymi? Dlaczego wielkie koncerny są tak sztywne w swoim modelu biznesowym i dlaczego wciąż powstają takie same crajzisy i inne kilzony, których cena produkcji to 1/50 ceny kampanii reklamowej stworzonej wokół tych gier.

I nie zapomnij zapisać się na subskrypcję Humble Bundle, po to by w odpowiednim momencie ( sądzę że jakoś tak za trzy miesiące najmniej ) wiedzieć- że coś się dzieje.