, , , , ,

Nie ma wątpliwości- poziom spadł, albo zmieniła się strategia sprzedaży. Główną atrakcją są oczywiście fps’y, ale obok nich ustawione zostały gry typu arcade. 

zestaw King’s Bounty

Wszyscy ci, którzy zawiedli się drogą jaką obrało Heroes of Might and Magic, powinni zwrócić się ku King’s Bounty. Jest to gra stategiczna, rządząca się niemal tymi samymi prawami co wspomniani Herosi. Jednak tutaj podobieństwa się kończą- nie ma zarządzania miastami, wnikliwego przeszukiwania mapy- sednem rozgrywki są działania podejmowane przez bohatera oraz jego gwardię przyboczną.

gameplay

Jak łatwo zauważyć, King’s Bounty prezentuje bardziej kolorowy i przyjazny świat, w porównaniu do tego co pamiętamy ze starych, dobrych Herosów. Trójwymiarowa grafika, jeszcze bardziej uwypukla słodkość tego uniwersum.

Poza podstawką zapewniającą rozrywkę na grube dziesiątki godzin, dostępne są również dwa spore dodatki: The Legend, oraz Crossworld.

komplet Far Cry

Po prsotu ładny FPS. FarCry powstał na sliniku CryEngine, którego natura pozwala na wyświetlania na raz ogromnych powiedzchni terenu w wysokiej rozdzielczości.

Dla odmiany, akcja obu części rozgrywa się z dala od znanych nam norm cywilizacyjnych i opowiada o konfliktach, o których mało kto słyszał i jeszcze mniej ludzi interesują te wydarzenia.

gameplay demo

Trudno doszukiwać się w tej grze drugiego dna, jakiegoś większego przesłania, niżeli tylko – ty jesteś ten dobry, oni są złymi a w ręku masz pistolet, więc chyba wiesz jak powinieneś wymierzyć sprawiedliwość.

komplet Red Faction

Oficjalnie uznana za prekursora w definiowaniu destrukcyjnego otoczenia w świecie gry. Możliwość niszczenia ścian i w ten sposób, torowania sobie drogi, stała się znakiem towarowym dla marki Red Faction.

Przecena obejmuje wszystkie pięć części serii i każda z nich potrafi dostarczyć dużych wrażeń. Starsze, spodobają się wielbicielom kwadratów i trójkątów. Nowsze powinny zaspokoić podniebienia poszukiwaczom pyłków kurzu i odbić światła.

Test Drive Unlimited 2

Gdy zapuszczasz się w świat szybkich samochodów, zapuszczasz się w świat bogactwa i splendoru- a może odwrotnie? Tak czy siek, w TDU2 chcąc pojeździć szybkimi i dzikimia samochodami, musisz zmierzyć się ze stojącym za tym spendorem tuningów, szaleństwem imprez dla elity, oraz calkowicie niepotrzebnych innych upiększeń, rozkoszy, urozmaiceń.

gameplay?

Czy TDU2 jest grą wyścigową? A może tylko pokazem bogactwa i przepychu? Trudno nie uznać tej gry za kuriozum, które drwi sobie z jakiej kolwiek formy klasyfikacji.

dziwne

Jeżeli lubicie chwalenie się (wirtualnym) statusem społecznym, to droga wolna- grajcie w TDU.

Anomaly: warzone earth

Polacy słyną na świecie z tego, że potrafią wynajdywać nowe wynalazki oraz odkrywać różne, już istniejące rzeczy na nowo. Ktoś wpadł na pomysł, aby skorzystać z popularności gier typu tower defence, odwrócić model rozgrywki i czerpać profity. Niedługo po tym, 11 bit studions wypuściło na świat Anolamy: warzone earth, które obecnie jest dostępne PC, Mac, iPadach i iPodach, a niedługo trafi również na XBbox’a 360.

misja 04

Mechanika, zasady i fabuła są dość proste. Celem gry jest przeprowadzanie konwoju pojazdów, z jednego końca mapy na drugi, wzdłuż wyznaczonej trasy. Żeby nie było prosto, przeprawę utrudniają różnego rodzaju działa, wyrzutnie ustawione wzdłuż trasy. Gracz, kontrolując postać ‚przodownika’, ma możliwość czasowej ochrony konwoju polem siłowym, niszczenia lub unieszkodliwiania na pewien czas dział, czy neutralizowania pocisków. Proste, łatwe i przyjemne, jak wszystkie gry tower defence.

komplet Worms

Ile to godzin przesiedziało się niegdyś nad partią Wormsów. Ileż to świetnych, czasem bardziej ,czasem mniej skutecznych akcji, zostało przeprowadzonych w imię zniszczenia odwiecznego przeciwnika- robaków drużyny przeciwnej. Metody eksterminacji są przeróżne, począwszy od poczciwej bazooki, uzi, przez kamikadze i dynamit, kończąc na bombie bananowej i nalocie bombowym.

Worms: reloaded

Nowe Worms’y: Reloaded to wciąż te same, ze wszech miar wyrafinowane stare Worms’y. Chętnie zagram. Ale poza tymi nowymi, można swoich sił spróbować również w poprzednich wersjach, w tym najstarszej, najlepiej znanej.

Sonic Generations

Był czas, kiedy największą popularnością cieszyły się gry głoszące słuszność misji chodzenia z lewa na prawo. Sonic, śmiał się z upodobań do skrzętnego przeszukiwania poziomów w poszukiwaniu ukrytych skarbów. Szybkiemu Jerzowi nie zależy na dobrach materialnych. Chodzi tylko o bieganie, jak najszybsze przemierzenie trasy, zniszczenie ostatniego bossa i okrycie się sławą i chwałą.

gameplay

Mijały lata i zmieniał się bohater. Do tego stopnia, że powstało kilka oddzielnych historii, dwie inne osobowości i wiele przeróżnych wariantów na pokonanie zła. Sonic Generations zbiera to wszystko do kupy i przedstawia w bardzo czystej, przejrzystej formie.

Beat Hazard

Niezależnie od tego w jaki sposób, czy to z boku, z góry czy wprost, przy użyciu dział plazmowych, laserowych, fuzyjnych- trudno walczyć z wiecznie atakującymi kosmitami, którzy nie wiedzieć czemu, mają nieskończone zapasy myśliwców, w pełni uzbrojonych i skierowanych w jeden jedyny statek tych dobrych. Przyszedł czas, by rozprawić się z napastnikami przy użyciu dubstepu.

pora na imprezę

Widać, działa dyskotekowe najlepiej sprawdzają się w kosmicznych bitwach. Taki sposób walki wymaga oczywiście dużej zręczności i refleksu.

Bastion

Hack and Slash, który podbił już serca konsolowców, pecetowców i o którym również tutaj było swego czasu głośno.

bastion w hd

Narrator opowie losy chłopca, który podejmie się zebrania części dawnego świata, który został opanowany przez potwory.

Game of Thrones: Genesis

Były książki, był serial, przyszedł czas na grę, która przyniesie odpowiedzi na to, jak to wszystko się zaczęło.

Ile dobrego można się spodziewać po grze, robionej na zlecenie, na szybko i na nie tak wspaniałej licencji? To chyba tylko dla fascynatów.

Bulletstorm

Robienie headshotów jest zawsze przyjemne, ale nie tak jak zbieranie punktów za odpowiednią formę egzekucji.

ultra jakość

W świecie ze zniszczoną mega metropolią, opanowaną przez krwiożercze rośliny i inne mutanty, pojawia się oddział uzdrojonych najemników, którzy za nic mają sobie jakiekolwiek ograniczenia w zadawaniu bulu i cierpienia. Chodzi o to by działo się dużo, szybko i krwawo, a przy tym z odrobiną humoru i groteski.

Rock of Ages

Ile można użerać się nad klonującymi się nawzajem FPS’ami? Ile można patrzeć na te same, ciągnące się w nieskończoność potyczki w lol’ach i innych dotach. Czy nie lepiej oddać się absudrowi toczenia kuli, niszczącej dzieła stworzone na przestrzeni wieków?

Pomóż Syzyfowi w rozprawieniu się z wszystkimi którzy uważają się za wielkich tego świata, a przecież wystarczy tylko przygnieść ich wielkim głazem.