, , ,

Wczoraj była wigilia i wstyd było pisać, dziś pierwszy dzień świąt i wstyd czytać ;p no ale ok, załóżmy, że siedzenie na nerdation.pl w czasie świąt jest jak najbardziej normalne. Nie zależnie jednak od tego, blokowanie zniżki na Skyrima w świątecznej promocji Steama, stoi w sprzeczności z zasadami dobrego smaku. 

Skyrim

Co można powiedzieć o grze o której media trąbią dobrze od ponad pół roku? Skyrim to Skyrim i tyle, jakie dubstepowe smoki ma- każdy widzi.

Plants vs. Zombies

Hit z appstora, teraz do wzięcia dla poczciwych pecetowców. Gra oparta na modelu tower defence, prezentująca konflikt złych zombi z dobrymi, aczkolwiek zmutowanymi roślinami.

Jamestown: Legend of the Lost Colony

Czasy wiktoriańskie, wiek pary, arystokracji, kultury i wyrafinowania- słowem, idelany czasy na inwazję obcych.

http://www.youtube.com/watch?v=MNtAEcpyRyc

Jamestown to coś w stylu klasycznego top-down shootera z japońskim ‚oczozgniotem’ i kaskadą efektów wizualnych.

Hard Reset

Polska strzelanka nawiązująca z jednej strony do Deus Ex’a (kilimaty odległej przyszłości z inteligentnymi maszynami i ponurymi miastami), z drugiej zaś do Dooma czy Painkillera ( zabawa w szukanie kluczy, ukrytych przejść, sekretów i tak dalej).

UDK i tym razem okazało się dobrym narzędziem do stworzenia gry na przyzwoitym poziomie.

Wings of Prey

Bitwy powietrzne niby nawiązujące do drugiej wojny światowej. Ile w tym prawdy? – tego musicie się dowiedzieć sami.

Risen

Niektórzy nazywają go godnym następcą serii Gothic, choć nie ma z nim zbyt wiele wspólnego.

Owszem, to dobre rpg, z tworzeniem postaci, statystykami, wykonywaniem pobocznych zadań, jednak zdecydowanie za mało urozmaicony i niezbyt skomplikowany. Dobry żeby przejść w święta, ale nie ma się czym specjalnie zachwycać.

Borderlands

Swego czasu, nazwana najbrutalniejszą grą wszechczasów. Nie trzeba było jednak długo czekać na prawdziwą, szczerą ocenę tej gry, która bądź co bądź, jest na swój sposób zabawna, przez zastosowaną oprawę wizualną żywego komiksu. Borderlands jest określana jako role play shooter, o mechanice zbliżonej do Diablo i dynamiką akcji klasycznych multiplayerowych strzelanek.

Przecena obejmuje zarówno wersję podstawową gry, jak również wszystkie jej dodatki, zapewniajace w sumie dodatkowe 12-16 godzin gry.

Company of Heroes

Stategia czasu rzeczywistego, podobna w mechanice do Dawn of War, w której mamy do dyspozycji nie bazę, lecz grupy oddziałów żołnierzy.

Coś pomiędzy symulacją, strategią a dobrą zabawą ;p .

Blood Bowl

Satyra na Warhammera- a może nawet nowela- luźne nawiązanie do mrocznego świata wiecznie trwającej wojny między ludźmi, orkami, elfami i tym podobne.

Trudno jasno określić kto jest grupą docelową dla Blood Bowl- wielbiciele futbolu amerykańskiego, czy fani serii Warhammer, a może jedno i drugie.

Seria gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy

Nie mała gradka dla wielbicieli militarów i ogólnie pojętego wczuwania się w przedstawicieli różnych sił specjalnych. Na wyprzedażtrafiła cała seria gier sygnowana nazwiskiem pisarza, Toma Clancy, który jest znany z wymyślania opowieści o niby realnych konfliktach zbrojnych. Gry wchodzące w skład pakietu (49 euro) można kupić razem, lub tylko kilka z nich oddzielnie- promocja obowiązuje również transakcji detalicznych (średnia cena to około 3-4 euro). Do wyboro mamy serie: EndWar, Ghost Recon, H.A.W.X., Rainbow Six, Splinter Cell.

Renegade Ops

Coś w stylu starego Death Rally- zręcznościowe wyścigi samochodowe z wydokiem z góry. Do tego dochodzą power-upy, dopalacze, miny, no i oczywiście broń pokładowa do eliminowania przeciwników.

W przeciwieństwie do starego dobrego Death Rally, nie są to wyścigi, a coś w stylu otwartego pola bitewnego przystosowanego do driftów. Celem jest niszczenie innych pojazdów, budynków i tal dalej. Dostajemy w pełni trójwymiarowe otoczenie, z fantastycznymi efektami wybuchów, fizyką kolizji i poślizgów i tym podobne.

[Prototype]

Wyobraź sobie grę, podobną do GTA, z tą różnicą że nie potrzebujesz samochodu by szybko się przemieszczać. Zamiast tego, możesz super szybko biegać, wspinać się po ścianach i skakać w dal na pół kilometra, a samochodów możesz użyć do rzucania w helikoptery. To wszystko, bez żadnej groteski jak ma to miejsce w Saints Row, oferuje gra [Prototype].

Gra na modelu sandboxowym, na licencji DC, opowiada historię pana mordu- a tak szczerze to pewnego niewinnego mieszkańca nowego yorku, który w wyniku dziwnych naukowych eksperymentów zostaje zmieniony w maszynę do zabijania. W międzyczasie zaczyna się walka z mutantami, wojskiem i cywilami. Wszystko strzela wybucha i panuje ogólny chaos- miodzio.