, ,

Wakacje się kończą, GamesCom również. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Co do wakacji- w końcu dobiega końca posucha w wydawaniu gier. Co do GamesComa – tak jak obiecałem, dorzucam pare nowych trailrów, między innymi: starego nowego Raymana, Dark Souls i Trine 2. 

Rayman Origins

W pełni rysowany powrót do korzeni serii – podobno. Gdy na to parze stwierzam że bliżej raymenowi do Earth Worm Jim’a niż do pierwszych części swojeje własnej serii, wydawanej jeszcze na windowsa 95 i 98.

Witcher 2 na Xbox 360

Ni mniej ni więcej, jak tylko nasz stary dobry uber-samplingowy Wiedźmin. Tym razem w wydaniu konsolowym. Edycja na konsolę ma zwierać wszystkie dotychczasowe usprawnienia wersji pecetowej. Nie będzie jednak rozbudowana o  poprawki  szykowane na za niedługo. Wiedźmin 2 ma się w niedługim czasie doczekać sporej aktualizacji „2.0”, która będzie dostępna tylko dla wersji na komputery osobiste.

Assasins Creed Revelations

Czyżby powrut Altiara? Trudno orzec poziom w jakim postacie różnych części będą na siebie oddziaływać przy okazji Revelations. Z tego jednak co można zauważyć, nic nie zmieni się na gorsze: pojedynki są, skradanie i fikołki są.

Dark Souls

Gra prezentowana już wielokrotnie, ale każda okazja jest dobra by wspomnieć o następcy Demon Souls- przez niektórych uważanej za najtrudniejszą z jaką się kiedykolwiek spotkali. To tytuł z pogranicza hitu sprzedawanego masowo i artefaktu którego posiadanie przystoi tylko wybrańcom losu. Gdybym miał plejaka… eh. Dark Souls idzie na PS3 i Xboxa 360. O pecetach na razie się nie mówi.

Trine 2

http://www.youtube.com/watch?v=exjnqZb7XDE

Strzeżcie się potwory wszelkiej maści, oto nadciąga trójca! Konkretnie rzecz ujmując: złodziejka, czarodziej i rycerz- w jednym ciele. Ten długo nie eksploatowany motyw sterowanie jednocześnie wieloma postaciami zdecydowało się wykorzystać studio Frozen Byte. To właśnie ten pomysł zaczerpnięty z The Lost Vikings przyniósł pierwszej części Trine spore zaqinteresowanie i sukces. Tym razem dostajemy o wiele bardziej rozbudowane środowisko gry podnoszące poziom imersji. W końcu uzyskano efekt w którym trudno odróżnić plan platformowy od reszty otoczenia. A do tego fizyka gazów, płynów i tak dalej.

WildStar

http://www.youtube.com/watch?v=uTp04oeJO7M

Nareszcie jakieś MMO, które nie jest na serio. Kreskówkowy świat wypełniony dziwacznymi potworami, żarłocznymi roślinami, morderczymi maszynami. Do tego wszystkiego generowane losowo przygody, za każdym razem inne, zwiększające czas rozszyfrowania schematu idealnego builda i tak dalej.

Skupiamy się na zachwycaniu graczy poprzez dostarczanie zabawy, immersyjnych doświadczeń, które mogą rywalizować z tradycyjnymi formami rozrywki opartymi na osobistej ekspresji, najlepszych w swej klasie mechanizmów rozgrywki oraz społecznego zaangażowania – powiedział Matt Turetzky, vice-szef NCsoft West.

 

Może za parę dni dodam jeszcze parę filmów ciekawie zapowiadających się gier, a tym czasem to wszystko.