, , , , ,

Microsoft staje na głowie i zastanawia się jak wypromować swój mobilny system i wesprzeć partnerów biznesowych. O ile z tym drugim nie ma problemów (wystarczy „dołożyć parę drobnych” kilkadziesiąt milionów na promocje danego modelu) o tyle cały czas staje przed ścianą nieznających systemu i obawiających się zmian użytkowników. Jednak ktoś z firmy wpadł na ciekawy pomysł…

Podejmij wyzwanie!

Niejaki Ben Rudolph, który jest fanem PC i nawet przedstawia się jako PC Guy (tak, jest oddanym pracownikiem M$), rzucił wyzwanie każdemu kto posiada telefon z innym systemem niż WP7. Zasady są proste, mówimy jak na co dzień używamy telefonu i porównujemy czas jaki zajmie nam wykonanie danej czynności z czasem Bena, który korzysta z HTC Titan’a 2. Jeśli wygramy otrzymujemy 100$, jeśli nie, to musimy powiedzieć przed kamerami jaki telefon mamy i że właśnie, w wolnym tłumaczeniu, nasz telefon został pokonany przez WP7. Oryginalnie „My phone just got smoked by windows phone”.

Główne zadania przed jakimi staje nasz PC Guy to robienie zdjęć i umieszczanie ich na Facebooku, sprawdzanie najkrótszej trasy z punktu A do B, sprawdzanie pogody, nagrywanie piosenki i wyszukiwanie jej nazwy, tweet’owanie itp. codzienne czynności.
Większość z nich PC Guy wykonuje znacznie szybciej przy pomocy Titan’a jednak zdarzają się też i porażki. Jedną z nich mamy poniżej. Co ciekawe kiedy wszystkie wyzwania są numerowane to akurat jest podpisane jako „iPhone 4S”, który odkuł się po wcześniejszej porażce.

Poniżej, w ogólnym skrócie mamy wideo z pierwszego dnia wyzwań.

Większość osób odchodzi z niczym jednak niektórym uczestnikom Ben wręcza telefon z WP7 za podjęcie wyzwania.

Jak widać mimo słabszej specyfikacji niż topowe Androidy czy iPhone 4S system WP7 w codziennym użytkowaniu pokonuje swoich rywali. Jest prosty w obsłudze i bardzo szybki. Po co nam milion i jeden rdzeni jak skomplikowany interfejs potrafi skutecznie wydłużyć wykonywanie prostych (jakby się zdawało) czynności. Zaskoczeni? Wypróbujcie WP7, zobaczcie jego interfejs i napiszcie co o nim sądzicie.

ps. M$ i Nokia odniosły kolejny sukces. Lumia 900 została ogłoszona najlepszym smartphone’m targów CES 2012. Pokonała ona Sony Xperie S (pierwszy telefon tylko Sony od ok. 10 lat), Motorole Droid 4 z fizyczną klawiaturą QWERTY (jak zwykle u nas będzie niedostępna) i fenomenalnego HTC Titan’a II z aparatem robiącym zdjęcia o rozdzielczości aż 16 megapikseli. Niby to tylko chwyt marketingowy jednak drugi Titan robi na prawdę świetne zdjęcia.
Poniższe próbki zdjęć robione HTC Titan’em II pochodzą z wpcentral.com
1 zdjęcie (panorama)
2 zdjęcie
3 zdjęcie
4 zdjęcie
5 zdjęcie