,

Jeszcze kilka dni temu, Motorola wspominała o możliwości rozpoczęcia współpracy z Microsoftem nad telefonami z Windows Phone 7 na warunkach jakie M$ ma z Nokią. Niestety zanim faktycznie doszło do tego, dział zajmujący się telefonami został wykupiony przez Google za niebagatelną kwotę 12,5 mld $!

Zaskakujące lecz logiczne

Motorola już od dawna współpracowała z Google, wszystkie jej smartphone’y od około 3 lat działają na systemie Android. Google wraz z przejęciem producenta telefonów zakupił też ogromną liczbę patentów (około 17 tyś). Ma to pomóc firmie w walce z tzw. „trollami patentowymi” jak i największymi konkurentami na rynku, Microsoftem i Apple. Jednocześnie twórca „zielonego robota” stwierdza, że nie będzie to miało wpływu na innych jej partnerów i współpracujących z nim producentów telefonów z Androidem.

Co na to konkurencja?

Google wykonało swój ruch, czas na konkurencję. Następna w kolejności może być Nokia, wykupienie fińskiej firmy przez Microsoft byłoby wielkim sukcesem i nową bronią w wojnie patentowej i o cenne % rynku. Podupadający ale największy producent telefonów wraz z gigantycznym zapasem patentów, ogromnym wsparciem M$ i ich góra złota mógłby znów powrócić do czasów swojej świetności. Po za tym Microsoft zainwestował już sporą sumkę, mówi się o ponad miliardzie $ dla Nokii za rozpoczęcie współpracy między gigantami.

Cicho wszędzie, głucho wszędzie… co to będzie…?

Trzeci wielki gracz na rynku schował się w swoich pracowniach i powoli przygotowuje silne uderzenie. Apple idzie inną drogą i nie zamierza nikogo wykupować. Walczy za to w sądach o prawa patentowe czym właśnie spowodował zakup Motoroli przez Google. Jednocześnie też zablokował sprzedaż najnowszego Androidowego tabletu Samsunga na terenie Europy i walczy o zablokowanie importu produktów HTC do USA. Do tego wszystkiego w tajemnicy przygotowuje iPhone 5 i już planuje iPhone 6 i iPad’a 3, w internecie aż huczy od plotek jednak nikt nic nie wie na 100%.


Jak myślicie, kiedy i czy w ogóle dojdzie do przejęcia Nokii przez M$ no i czym zaskoczy nas Apple?