, ,

Gdy myślałeś, że widziałeś już wszystko, okazuje się że źle myślałeś. Na szczęście domyślałem się że może tak być i dlatego postanowiłem zostawić sobie otwartą furtkę na taką ewentualność, a konkretnie- ewentrualne zapowiedzi filmowe.

Trochę się tego nazbierało od ostatniego razu, nie licząc przystanków na Comic-Conie. W tym zbiorze znajdzie się coś i dla młodszych i starszych duchem, tych którzy lubią jak się wsadza komputery do filmów i tych których to brzydzi.

Strażnicy marzeń

Nigdy nie rozumiałem dlaczego za granicą uznaje się zająca za symbol Wielkiej Nocy. Jeszcze mniej kojarzyłem kim jest postać Piaskowego Dziadka. Po zobaczeniu zwiastuna Stażników Marzeń mam pewność… że nie jest to nic co do tej pory myślałem i słyszałem o tych mitach- to totalne pomieszanie z poplątaniem. Zupełnie tak, jakby twórcom filmu „Jak wytrenować Smoka”, zabrakło pomysłów na kreacje postaci.

Jack Frost? 

W sumie to i główny wątek nie prezentuje się specjalnie oryginalnie. To raczej tylko animacja dla najmłodszych niż ukryty głębszy przekaz do którego przekonuje nas od jakiegoś czasu Pixar.

  • premiera światowa: 20 listopada 2012
  • premiera w Polsce: 4 stycznia 2013

Hotel Transylvania

Znencania się nad mitem wampirów ciąg dalszy. Były filmy i seriale, przyszła pora na animację.

Interesujace- po prostu.

  • premiera światowa: 21 września 2012
  • premiera w Polsce: 9 listopada 2012

Monsters University

Zanim potwory zaczęły straszyć małe dzieci, musiały się nauczyć jak to robić, uczęszczając do specjalnych szkół wyższych. Jak wiadomo studiowanie ma mało wspólnego z nauką.

Przyznam że Potwory i Spółka i to jedna z lepszych animacji jakie przyszło mi oglądać. Nie tylko ze względu na dość interesujący temat, ale również wykonanie. mamy tu do czynienia z pokracznymi bohaterami, ni jak nie pasującymi do stereotypu Kubusia Puchatka.

  • premiera światowa: 20 czerwca 2013
  • premiera w Polsce: 5 lipca 2013

Top Cat

Po polsku „Kocia Ferajna”, przebój Hanna Barbara lat 60’tych i 70’tych, powraca tym razem na ekrany kin w zmodyfikowanej, częściowo komputerowej, częściowo rysowanej wersji.

Ciężki jest żywot gwiazd starej telewizji, w świecie zdominowanym przez szybkie i gwałtowne animacje. Trailer prezentuje się słabo, motoryka jest pokraczna, kadrowanie też… słabo, słabo.

  • premiera światowa: Meksyk 2012, UK 1 czerwiec 2012
  • premiera w Polsce: ??