, , , ,

Mało czasu zostało na ulokowanie w grach zbieranych środków finansowych. Wyprzedasz na Steamie potrwa jeszcze tylko cztery dni. Tym czasem, przez co najmniej kolejne 20 godzin, możemy polować na gry zagadkowe, wprowadzające w konsternację. 

Miazga Serious Sama

Jeśli wyjąć ze współczesnej strzelanki to co developerzy zwykli nazywać fabułą, oraz inne beznadziejne uzasadnienia dla masowych zabójstw, to otrzymasz  Serious Sama.

AAAAAAAAAAAAAAAA – Ve3troGamesMedia

 • Serious Sam 3: BFE – 62 złote
 • Serious Sam: The Random Encounter – 4,5 złotego
 • Serious Sam Double D – 9 złotych
 • Serious Sam HD: Gold Edition – 18 złotych
 • Serious Sam HD: The First Encounter- 7 złotych
 • Serius Sam HD: The Second Encounter – 9 złotych

Hearts of Iron 3: Collection – 33 zyłote

Klikajka – onlybestgames

 • Heart of Iron 3 – 11 złotych
 • Heart of Iron 3: Semper F1 – 9 złotych

Zestaw Dead Space -75%

Jedno z nielicznych dobrych posunięć EA, które postanowiło wypromować nową markę. Survival horror z trzeciej osoby, wypełniony ciszą próżni kosmicznej oraz miażdżeniem głów mutantów.

Dead Space Gameplay 8800GT maksymalne ustawienia – 0oPrzemo0

Do załogi statku USG Kellion dociera sygnał z prośbą o pomoc pochodzący z planetołamacza USG Ishimura. Statek rusza na ratunek, jednak na miejscu okazuje się, że cała załoga zginęła. Załoga Kellionu musi dowiedzieć się, co wydarzyło się na Ishimurze oraz znaleźć drogę, by wydostać się z piekła, które niedługo rozpęta się na pokładzie stacji.

 • Dead Space – 16,5 złotego
 • Dead Space 2 – 33 zlote

Wszystkiemu winny jest Monolit, zdolny niszczyć umysły i ciała, przynoszący ciemność i strach.

Machinarium – 8,5 złotego

Wszyscy myśleli, że nie da się w dzisiejszych czasach zaciekawić kogokolwiek grą typu point and click. Machnarium przyciąga swoim uroczym stylem, nawiązującym poniekąd do Samorostu.

Gra opiera się na zagadkach środowiskowych i logicznych, których rozwiązanie posuwa akcję do przodu. W razie trudności z którymś z elementów, zawsze można skorzystać z wbudowanego systemu pomocy. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, korzystanie ze wsparcia wymaga aby gracz popisał się swoją zręcznością w specjalnej mini gierce.

Bajki robotów

Machnatium można ukończyć w zaledwie kilka godzin, ale nie zależnie od czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zagadek, nie jest to czas stracony. Bajki robotów cieszą, bawią i uczą- aż dziw że dalo się zrobić coś takiego we flashu.

Section 8 Prejudice –  14,5 złotego

Kontynuacja strzelanki pierwszoosobowej studia TimeGame Studios to barwna i mocno przerośnięta produkcja, opowiadająca o kosmicznym konflikcie Sekcji 8 z wojskiem Arm of Orion.

Section 8 Prejudice gameplay GTX 460 HAWK – BOB850123

Kluczową rolę odgrywa tu egzoszkielet , stanowiący podstawowe wyposażenie każdego członka Sekcji. Kombinezon pozwala na skoki z orbity, sprint z szybkością rakiety, do tego super siłę i poprawioną celność.

HomeFront – 22 złote

Podczas gdy większość FPS’ów woli opowiadać o zwycięstwie wojsk USA, HomeFront wybiera mniej popularną wersję, w której Stary przegrywają, są w odwrocie, upadają.

http://www.youtube.com/watch?v=C3_WFGF1HEM

HomeFront gameplay i7 2600 ATI HD 6850 8GB RAM – Maximuncrysis

Kolekcja Assassin’s Creed

Ubisoftowi nie wystarczyło wykupienie praw autorskich do marki Prince of Persia i postanowił wypromować własną serię TPP z akrobacjami i walką wręcz w tle.

Assassin’s Creed 2 gameplay GTX 460 1GB max settings – VisceralBowl

Nie ma wątpliwości, że seria Assassin’s Creed jest klasą samą w sobie. Oferuje rozgrywkę o charakterze strategicznym, zręcznościowym, erpegowym.

 • Assassin’s Creed: Director’s Cut Edition – 22 złote
 • Assassin’s Creed 2 Deluxe Edition – 33 złote
 • Assassin’s Creed Brotherhood – 75 złotych
 • Assassin’s Creed Revelations – 165 zlotych

Paczka Tomb Raider -75%

Dawno temu, gdy nikt nie myślał o wybuchających fantazjach efektów cząsteczkowych, przed nastaniem obowiązku upiększania gry przez system wyzwań, bezwzględnie i ostatecznie panował Tomb Raider. Przygodowa gra akcji w perspektywie trzeciej osoby.

Tomb Raider Anniversary XFX HD 5770 1GB 1920×1080 – GuilhermeL20

W sumie, jak do tej pory wydano 10 części przygód nieustraszonej pani archeolog. Pierwsze trzy cieszyły się ogromną popularnością, kolejne trzy skierowały imię Lary Croft w niepamięć.  Następne cztery części, starały się przywrócić tę znakomitą niegdyś postać do życia. Za każdym razem z dużym rozgłosem i słabym efektem.

 • Lara Croft and the Guardian of Light 16,5 złotego
 • Tomb Raider: Legend – 11 złotych
 • Tomb Raider: Anniversary – 11 złotych
 • Tomb Raider: Underworld 16,5 złotego

Dopiero ostatnia wydana część, Lara Croft and Guardian of Light, pozwoliła zdjąć z serii jarzmo ostrej krytyki. Z kolei najnowsza część, zapowiedziana na 2012 roku, zwiastuje pełne odnowienie, a w zasadzie odrodzenie się kultu wymagających gier przygodowych.

Historia Two Worlds -66%

Twórcom Two Worlds woleli wydać kasę na stworzenie gry, niż jaką kolwiek część puli przeznaczyć na promocję. Przez takie zagranie, mało kto wiedział o istnieniu innego nowożytnego RPG’a z Polskiej ziemi, który nie jest Wiedźminem.

Two World 2 PC gameplay GTX 460 PhysX HD – jekster28

Bardzo niedoceniona w swojej ojczyźnie gra, zyskała duży rozgłos poza nią. Na tyle duży, by możliwe było wydanie kolejnej części, potężnego dodatku i materiałów DLC.

 • Two Worlds Epic Edition – 30 złotych
 • Two Worlds 2 – 60 złotych
 • Two Worlds 2: Castle Defense – 15 zlotych
 • Two Worlds 2: Pirates of the Flying Fortress -45 złotych

Dungeon Defenders – 13,5 złotego

Kolejne połączenie, tym razem tower defence i rpg. Potwory atakują podziemia królestwa. Wcielając się w ludzkich bohaterów korzystających z potężnego oręża lub wybitnej siły magicznej, należy zapobiec rozprzestrzenieniu się plagi. W przeciwieństwie do zasad gatunku tower defence, Dungeon Defenders pozwalana na kontrolowanie wszystkich bohaterów stanowiących linię obrony.

Dungeon Defenders gameplay HD – deluxe345

 Od strony RPG, gra pozwala na ulepszanie zdolności podwładnych, ale równocześnie ogranicza ich czynności do rutynowych, wciąż powtarzających się czynności- czy na tym polega zdrowy rozwój?

SPAZ: Space Pirates and Zombies  – 10,5 złotego

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak klasyczny top down space shooter z podrasowaną grafiką i efektami cząsteczkowymi. Te złudzenie mija, gdy pogramy w to dłużej niż 5 minut. SPAZ wymaga od gracza zaangażowania równego do tego, jakie wkładamy w gry RPG i strategie.

SPAZ gameplay – nfire4

 Zbieranie surowców, przejmowanie terytoriów,niszczenie przeciwników- skomplikowane i wymagające.

Revenge of the Titans – 11 złotych

Tower Defence, ze swobodnym poruszaniem się potworów. Zawiera system upgrade’owania budowli obronnych, oraz pozwala na powracanie do już ukończonych misji.

http://www.youtube.com/watch?v=O-Azv1e54-c

Revenge of the Titans gameplay HD – TheSeenchrome