, , ,

Nowy Obcy był, nowe Coś było, Batman też… ale jeszcze kilku ważnych pozycji zabrakło, o których nie mówiło się w grudniu, ale są warte polecenia. Rok 2012 będzie obfitował w filmy o super bohaterach. 

Tak jak wspomniałem wcześniej, to nie jest kolejny zbiór trailerów z grudnia. Po prostu chciałem

Ghost Rider: Spirit of Vengence

Ghost Rider: Spirit of Vengence

Duch Zemsty powraca, by ponownie zmierzyć się z przedstawicielami zastępów piekielnych.Johny Blaze próbuje uciec od tej walki, ale siły ciemności nie spoczną, puki nie przeniosą Ghost Ridera na swoją stronę.

G.I. Joe 2: Retaliation

G.I. Joe 2: Retaliation

W końcu przechodzimy do oryginalnego plotu, czyli – żołnierze oddziału G.I. Joe są kolejno eksterminowani. Oskarżenie przeciwko nim jest oczywiście fejkowe, ale łatwo sterować opinią publiczną, gdy ma się po swojej stronie prezydenta,

The Avengers

The Avengers

Od około 10 lat, Marvel dostarczał nam bądź co bądź dobrych filmów o super bohaterach. Niemal każdy z filmów, zawierał dodatkową ukrytą scenę, po napisach końcowych, która zwiastowała co może nas czekać w kolejnym filmie, lub kto będzie jego bohaterem. Świat przedstawiony w tych filmach to ta sama rzeczywistość, więc teoretycznie, bohaterowie mogliby na siebie przypadkiem wpaść. Teraz mamy już 100% pewność, że nie jest to tylko teoria. Mściciele przybędą w lecie 2012 roku.

Według tego co zostało przedstawione w dotychczasowych filamch Marvala, możemy się domyślać, że ‚tymi złymi’ będą Loki i jego sługusy, a jeśli wierzyć teorii przekładania fabuły z seriali animowanych do filmów, można by założyć, że będzie chodziło o zniszczenie midgardu i … trolololo 😀

Jack the Giant Killer

Jack the Giant Killer

Remake filmu z przed pół wieku, opowiadający historię podobną do tej z bajki o Jasiu i magicznej fasoli. Podstępni władcy, potężne olbrzymy, piękne księżniczki i nie-wiadomo-kto Nicholas Hoult jako Jack.

Dyktator

Dyktator

Pośmiejmy się jeszcze raz z kultury wschodniej, tym razie bardziej blisko wschodniej. Nawet aktualne w stosunku do tego co mogliśmy oglądać i słuchać na temat Kadaffego. Czy takie są oczekiwania narodu amerykańskiego, cz tego właśnie potrzebują do szczęścia?

The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

To nie jest czwarta część z cyklu przygód Człowieka Pająka. Jest to całkowity reboot serii, a w zasadzie- całkiem inna seria. W świecie komisków, seria The Amazing Spider-Man, była odpowiedzią dla tych czytelników, którzy lubili tego kto chodzi po ścianach, ale woleli by zobaczyć więcej wybuchów, gigantycznych robotów, podróży między wymiarowych. Tym właśnie jest Niesamowity Spider-Man – pozbawiony wewnętrznych rozmyśleń, wyraźnie oddzielający swoje dwie osobowości i pakujący się w większe kłopoty.

ParaNorman

http://www.youtube.com/watch?v=PIPsTalh4-I

ParaNorman

Kolejny stop-klatkowyfilm od twórców Koraliny. Również straszny, również z przesłaniem, na podstawie bajki nie tylko dla dzieci.