,

Niby kolejna zwykła aktualizacja, poprawiająca zabezpieczenia i optymalizująca silnik. Twórcy przekonują jednak, że aktualizacja 3.2 jest kluczowa. Czytając opis poczynionych usprawnień, śmiało można przyznać temu rację. WordPress w wersji 3.2 daje radę. 

Zawsze przy okazji aktualizacji do wersji +0.1 twórcy zawsze dodawali ciekawe, nowe rozwiązania, które niedługo po wdrożeniu zyskiwały miano obowiązkowych (coś w stylu- jak do tej pory mogliśmy sobie radzić bez tego itp.). Tym razem nie jest inaczej. Motyw przewodni to: wygoda i prostota.

Odświeżony panel administracyjny

Bardziej kwadratowy, wyraźniejszy, prostszy, ale przede wszystkim- działający znacznie szybciej. Udoskonalona wersja panelu z wersji 2.7 prezentuje się o wiele prościej. Całość sprawia wrażenie bardziej czytelnego.

Nowy szablon domyślny

Nowy szablon twenty eleven to w zasadzie gotowa do zapisania i edytowania zaskryptowana etykieta, działająca n każdym urządzeniu wyposażonym w nowoczesną przeglądarkę internetową. Jeszcze bardziej przejrzysty, jeszcze bardziej przystępny na modyfikacje w wyglądzie bez wnikania do kodu.

Szczegółowy opis nowych fukcjonalności zaprezentowanych przy pomocy twenty eleven można przeczytać pod tym adresem.

Czysty tryb pełnoekranowy

Zwolenników tworzenia wpisów w trybie pełnoekranowym ucieszy z pewnością fakt, że również i ten aspekt funkcjonalności systemu został dopieszczony, a w zasadzie wyczyszczony. Pusta biała powierzchnia, nie jest zakłucona przez zbędne paski narzędzi. Opcje zlewu kuchennego ukazują się po najechaniu myszką na górną krawędź ekranu.

Koniec wsparcia dla Internet Explorer 6

Politykę zero tolerancji dla przestarzałych technologii popiera również WordPress. Najnowsza wersja tego systemu nie wspiera już wiekowego IE6. Nareszcie !

Bezapelacyjne wymogi technologiczne

Przed wgraniem aktualizacji zaleca się sprawdzenie, czy serwer na którym trzymamy domene wordpressową, obsługuje PHP w wersji 5.2.4 i MySQL 5.0.15. Kompatybilność z tymi wersjami jest niezbędna do poprawnego działania wordpressa w wersji 3.2 i najbliższych kolejnych.

Lżejsze aktualizacje

Zmianie uległ również system update’owania wersji WP. Od wersji 3.2 wzwyż, w ramach aktualizacji, pobierane będą tylko te pliki, które faktycznie uległy modyfikacji.

Aktualizacja biblioteki jQuery

Od jakiegoś czasu, część web developerów borykała się z koniecznością wgyrwania nowszej wersji biblioteki funkcji javascriptowych. Od teraz to już nie problem. Wbudowana biblioteka jQuery została zaktualizowana z wersji 1.4.4 do 1.6.2.

[ Aktualizacja ]

Jeszcze odnowiony WP nie ostygł a już pojawiła się kolejna aktualizacja. Zgodność z JSONem, poprawa w kokpicie i usprawnienie Twenty Eleven.

JSON, the admin
A little bit tidier
Edge cases covered