3dsxl-icon

, , , ,

Kiedy dotarła do mnie informacja o tym, że Nintendo ma pod koniec lipca wypuścić na rynek nową konsolę przez pierwszą chwilę byłem nieco zaskoczony. Pomyślałem nawet „konkurent dla One and Only PS VITA?”. Po chwili googlania już wiem, że Nintendo to chyba naprawdę swoim własnym tropem chodzi a ponad to plecami do przodu…

Nowe Nintendo 3DS.XL to zaprzeczenie dążenia do miniaturyzacji, oszczędzania miejsca i sprawiania by urządzenia ważyły jak najmniej. Gdy jeszcze trwała passa na GameBoy’e, to faktycznie- każda kolejna wersja była coraz mniejsza. Potem jednak przyszła moda na wypuszczanie większych wersji konsol przenośnych.

3ds's

porównanie 3ds’ów

cecha Nintendo 3DS Nintendo 3DS XL
Rozmiar ekranu górnego 3,53″ 4,88″
Rozdzielczość ekranu górnego 800 x 240 px 800 x 240 px
 Rozmiar ekranu dolnego 3,02″ 4,18″
Rozdzielczość ekranu dolnego 320 x 240 px 320 x 240 px
Wymiary 134 x 74 x 21 mm 156 x 93 x 22 mm
Waga 230g 336g
cena premierowa 249,99 $ 199,99 $

Nowe 3DS opatrzone przyrostkiem XL to o 46% większa obudowa i ekrany o powierzchni większej o 90% w stosunku do wersji bez przyrostka, przy czym rozdzielczość tych ekranów pozostaje bez zmian. Ponadto Nintendo zapewnia że baterie nowego urządzenia będą nieco większe, po to by zapewnić taki sam czas żywotności urządzenia, przy większym poborze energii.

Duże rozczarowanie budzi fakt, że Nintendo postanowiło pozostawić tylko jeden kontroler analogowy. Dlaczego, skoro jest większa powierzchnia, jest miejsce. Operowanie jednym analogiem w grach 3d wymaga sporo wysiłku, ze względu na ograniczone pole widzenia i zakres ruchów. 3DS doczekał się swego czasu dedykowanej doczepki z drugim analogiem – Circle Pad Pro, dzięki któremu możliwe stało się granie w chociażby Metal Gear Solid 3D: Snake Eater. Niestety, ten item nie jest kompatybilny z XL, więc trzeba będzie jeszcze raz wydać pare guldenów.

 Prezentacja 3DS XL

Nowy rozmiar 3DS’a zawita do Europy 28 lipca. Ci którzy zdecydują się zagrać na tym urządzonku w dniu premiery, nie będą mogli tego zrobić, ze względu na brak ładowarki w pudełku. Naprawdę muszę kupić ładowarkę oddzielnie? Tak… po prostu, z oszczędności.

Nintendo Direct 21.06.2012

 Moim zdaniem nowe stare Nintendo pokazuje tylko jak bardzo największy rynek odbiorców  „N” daje się nabijać w butelkę… Jak bardzo może zmienić się komfort grania?

bigger-better