, , ,

Elektronicy powstanowili nieco ułatwić życie graczom, a przy tym zachęcić ich do większej lojalności wobec firmy. Do swoich trzech gier opartych na systemach mikro płatności, wprowadzają jedną wspólną walutę- fundusze play4free. 

Nowa waluta ma zostać wprowadzona 18 stycznia i będzie obowiązywała w grach: Battlefield Heroes, Battlefield Play4Free i Lord of Ultima.

Dla przypomnienia

Battlefield Play4Free jest przeznaczony tylko do rozgrywki wieloosobowej i jest dostępny za darmo. Wszelkiego rodzaju płatności są całkowicie opcjonalne i opierają się na systemie mikrotransakcji gdzie gracz sam decyduje, na co chce ewentualnie wydawać pieniądze.

Battlefield Heroes to trzecioosobowa gra akcji od studia DICE. Tytuł ten nie wiąże się bezpośrednio z żadną odsłon serii Battlefield, lecz stanowi odrębny projekt Electronic Arts.

Lords of Ultima to przeglądarkowa gra strategiczna rozgrywająca się w uniwersum stworzonym przez Richarda Garriotta, znanego również jako Lord British. Seria Ultima została stworzona już w 1980 roku i powracała w wielu różnych odsłonach (także w postaci sieciowej w Ultimie Online). Za produkcję odpowiedzialna jest ekipa ze studia EA Phenomic, znana z takich gier jak BattleForge czy Spellforce.

Fundusze Play4Free

Jedna waluta oznacza że:

  • Wszystkich graczy będzie obowiązywać ten sam wspólny wirtualny portfel.
  • Nie trzeba mieć oddzielnych środków dla każdej z tych gier.
  • Koniec śledzenia różnych sald.

EA zapowiada również, że wszystkie przyszłe gry z rodziny Play4Free również będą korzystały tylko z tej waluty.

wpisy encyklopedyczne -> gry-online.pl