,

Już trzeci raz twórcy The Humble Bumble przygotowali dla chętnych niesienia pomocy gry za „ile się chce”. Jak dla mnie to właśnie tak powinien się kształtować rynek gier, to właśnie czegoś takiego brakuje nam w dzisiejszych czasach.

Dla tych, którzy nie ogarniają: The Humble Bundles to projekt sieciowy mający na celu wspieranie działań fundacji dobroczynnych. Przeznaczona kwota może być dowolna, przykładowo 1$, 5$, 10$ albo 100$ lub każda inna dowolna kwota, ale w dolarach amerykańskich. W zamian za uiszczenie datku, dostajesz paczkę gier multi-platformowych i wolne w sensie DRM. Proste i przyjemne.

Pierwsze dwie edycje  The Humble były ogólnie związane z gatunkiem gier Indie. Można było za nie wielkie pieniądze nabyć takie gry jak: Braid, World of Goo, czy Revengeof the Titans. Tym razem w skład zestawu wchodzą gry studia FrozenByte i są to :

  • Trine– platformówka 2,5 D z elementami logicznymi;
  • Shadowgrounds: Survivor– strzelanka 3D w rzucie niby izometrycznym
  • Shadowgrounds– jak wyżej
  • Spot – de fakto te gra nie jest jeszcze skończona, ale kupienie paczki jest równo znaczne z preorderem; będzie to platformówka 2D w przyjemnej bajkowej oprawie przywołującej na myśl World of Goo
  • JackClaw– nie dokończony projekt gry TPP z gameplayem bazującym na fizyce targania z impetem różnymi obiektami (mnie troche kojarzy się z Bionic Comando)

Do każdej gry dołączony jest soundtrack i każdą z gier można zarejestrować na Steamie lub Desurze jak kto woli, ale nie jest to obowiązkowe. Nabytego Trine’a można także zarejestrować na OnLive’ie. Natomiast jeśli chodzi o JackClaw, to z racji że jest to taki troche porzucony, zaczęty i nie skończony projekt, FrozenByte udostępniło kod źródłowy, by każdy kto czuje się na siłach i w kim drzemie ukryty programista, mógł się pobawić, wykazać, zaszpanować.

Aby móc wejść w posiadanie paczki, należy tylko posiadać konto na paypalu. Cała procedura sprowadza się do paru kliknięć, a w zamian dostajemy rozrywkę na zimne, kwietniowe noce. Akcja jest ograniczona czasowo i dobiegnie końca 26 kwietnia. Nie ociągajcie się z tym robieniem konta na paypalu.