, , , ,

Niby zwykły tablet, z tym że sygnowany logiem Razera… moment! Przecież to ten tablet który ta firma zapowiadała jako pierwszy prawdziwy tablet dla graczy! Kiedyś nazywaliśmy go Projektem Fiona, ale to na bank on!

Zdecydowanie grubszy i cięższy od swoich rówieśników, czego przyczyną jest solidne wyposarzenie. Wersja Pro najnowszego tabletu firmy opierającej swój biznes o lans, posiada układ graficzny Nvidia GT 640M, oraz dysk SSD o pojemności 256GB. To sporo, jak na urządzenie które powinno być poręczne i idealne na każdą okazję. Cóż, nie zupełnie. Preinstalowany Windows 8 może posłużyć jako baza wyjściowa do korzystania z tabletu jako z pełnoprawnego komputera bez  klawiatury. Nie takie jednak przeznaczenie wróżą temu tabletowi jego twórcy.

Po zamontowaniu dodatkowej oprawy na tablet, zmienia się on w stację do grania. Gałki umieszczone po bokach tabletu zawierają wszystkie przyciski znane z obecnych padów do gier, co nie ujmuje w żaden sposób funkcjonalności Razer Edge.

Zaufanie producentów do plaformy Microsoftu otwiera drogę do korzystania ze wszystkich dobrodziejstw współczesnego gamingu: Steam i Origin stoją otworem, podobnie jak całkowita niezależność od lokalizacji.

parametr wartość
CPU Intel Core i5 1.7 Ghz
Cores 2
RAM DDR3 SDRAM 4GB 1600MHz
Hard Drive 64+ GB SSD Serial ATA-600
Display 10.1 in IPS , LED backlight
Multi-touch 10-point
GPU Nvidia GeForce GT 640M LE / Intel HD Graphics 4000 – 1GB DDR3 SDRAM
Camera 2 Megapixel
Sound głośniki stereo, mikrofon stereo, Dolby Home Theater v4
Wireless 802.11n , Bluetooth 4.0
Interfejsy USB 3.0 , HDMI

Wygląda i prezentuje się dość obiecująca i moze faktycznie jest to urządzenie na które wszyscy czekaliśmy – przenośne centrum gier, które w każdej chwili może pełnić dowolną rolę i może być wykorzystywane do zadań  i w formie typowej dla : konsol, tabletów, hand-haldów i laptopów.

Za spełnienie mokrego snu gracza przyjdzie jednak słono zapłacić- cena podstawowej wersji tego potwora wynoci 999 dolarów, co może zniechęcić nawet osoby przyzwyczajonej do robienia zakupów u Apple.