, , ,

Piąta edycja Humble Bundle, pięć gier, pięć albumów soundtracków, za cene kilograma grejfrutów. Najnowsza wyprzedaż gier pod hasłem „płać ile chcesz, bierz co chcesz”, stoi pod znakiem Snu.

Pojawienie się Humble Indie Bundle zmieniło sposób w jaki postrzegamy zaopatrywanie się w gry przez internet bez opamiętania. Okazało się, że dobre gry nie muszą być drogie i że wystarczy dać graczom wolną rękę do lokowania swojego kapitału bezpośrednio u deweloperów, aby w ten sposób zapewnić im płynność finansową i motywację do dalszej pracy. Trzeba w tym miejscu zauważyć, że gry które pojawiają się na HIB nie są produktami korporacji takich jak EA. Zazwyczaj są to małe, kilkuosobowe osobowości prawne. Organizatorzy HIB dbrają również o odpowiedni dobór biblioteki gier i w większości przypadków to prawdziwe majstersztyk.

video zapowiedź HIB 5

Utrzymanie tradycji jest już znakiem rozpoznawczym akcji HIB. Kluczowe zasady/cechy przyświecające Humble Bundle to:

  • Cross-platform : gry z paczki mozna odpalić zarówno na Mac’ach, PeCetach z Windowsem i Linuxem;
  • Pay what you want: każdy może zapłacić tyle ile chce, za pakiet warty 110$;
  • Support charity: część z dochodów można przeznaczyć na cele charytatywne;
  • Unlock on Steam: poza wolną od zabezpieczeń wersją instalacyjną gier, można je również podłączyć do swojego konta na Steamie;

Czynnikiem łączącym wszystkie te gry jest motyw snu, tudzież  umysłowego delirium- nic nie jest takie na jakie wygląda, na blokach mieszka demon, a odkupienie daje tylko śmierć- i takie tam. Aktualna lista gier dostęnych na Humble Indie Bundle prezentuje się następująco:

HIB5

  • Bastion – hack and slash, w rzucie izometrycznym, opowiadający historię Młodego, osadzonego w zniszczonym przez kataklizm świecie, który rozpadł się na kawałki. Kreksówkowa stylistyka nie umniejsza klimatowi budowanego przez ciągłą, responsywną narrację, muzykę i fabułę.
  • Amnesia: The Dark Descent – horror z pogranicza snu i jawy, w którym wcielamy się w mężczyznę który próbuje wydostać się z wnętrza zamku, bez wiedzy o tym skąd się tam wziął, jak się wydostać, ani też o tym co złego czeka na niego w piwnicach.
  • Psychonauts – platformówka 3d z zanurzaniem się w odchłań mózgowo umysłową. Dzieło Duble Fine, a konkretniej Tim’a Schafner’a.
  • LIMBO – psychojazda po czyścu, w poszukiwaniu spokoju, ukojenia, odkupienia. Wszystko to przy pomocy tylko i wyłącznie w skali szarości, z lewej do prawej, do celu, do światła.
  • Superbrothers: Sword & Sworcery EP – pikselowa podróż do dziwnego, fantastycznego świata  tajemnic i zagadek. Przygodówko-platformówka dla tych co nie boją się 8-bitów.

 

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, nie wszystkie obiekty wchodzące w skład paczki można nabyć na tych samym zasadach. Bastion wymaga od zamawiającego, aby zapłacił conajmniej równowartość conajmniej średniej obecnej ceny za pakiet- cena zmienia sięw zależności od ilości zgłoszeń- obecny próg to 7.22$

Poza grami, do pakietu są ładowane albumy zawierające soundtracki każdej z omawianych gier. Gwarantuje to zachowanie immersji bez siedzenia przy kompie, będąc wyposażonym w telefon i słuchawki.