, , ,

Skyrim, Skyrim, Skyrim… nawet tobie, piątej części cyklu Kronik Eldera, uznanego gdzieniegdzie za objawienie ostatnich lat, nawet tobie nie udało się uniknąć kilku potknięć, kilku upadków i kilku odchyłów od praw fizyki. Ogur nie da mi żyć, ale co tam- raz się żyje.
Według definicji, glitch w odniesieniu do gier komputerowych, oznacza: błąd, niespodziewana awaria, nagłe przerwanie wykonywania funkcji. Gdy system jest przeciążony danymi, lub wartość zmiennych wychodzi poza wyznaczoną dziedzinę, wtedy gra przenosi się w sferę glitchów, czyli całkowitego oderwania, zniszczenia imersji.

nie mogę ci pomóc, jestem skaczącym koniem

Występowanie glitchy przypomina obserwatorom, że programiści również są ludźmi i czasem popełniają błędy. Występowanie tych błędów nie wiąże się bowiem z indywidualnym, jednostkowym uwarunkowaniem, ani od hardwaru czy softwaru konkretnego gracza- wszystko rozchodzi się o błędy w funkcjach, źle skonstruowanych diagramach i złych założeń konstrukcyjnych. Kto by się spodziewał, że akurat tu jest błąd- tłumaczą i nazajutrz wydają patch’a.

spaaaa………………………………………………………………………ceeee

Nam, graczom zostaje tylko oglądać ten spektakl przypadkowości- bo przecież właśnie w tym momencie, możemy obserwować to, co zmęczony ciągłym wykonywaniem rozkazów procesor, ma nam do powiedzenia. Nie da się temu zaradzić, trzeba czekać na patche.

leć niedźwiedziu, leć!

Oliwa do ognia

Skyrim to nie tylko gra- to skarbnica wiedzy. Na uwagę zasługuje nowa technika kradzieży przedmiotów, która nawet nie śniła się najlepszym złodziejom. Gdyby życie mogło być tak proste. Wystarczy… no dobra , nie będę wam psuł zabawy ;p

do obejrzenia tego filmiku mogło wam się wydawać, że widzieliście już wszystko