, , , ,

Kilka razy wspominałem już o Bastionie. Są tacy którzy nazywają tę grę objawieniem roku w świecie gier Indie, prawdziwym hitem z Xboxa 360. Faktem jest, że hack and slash firmy Supergiant Games zdobył dwie nagrody na tegorocznym VGA, a teraz jest dostępny również na Chrome Web Store

Bastion opowiada historię zniszczonego świata, który dosłownie rozpadł się na kawałki. Gracz przejmuje kontrolę nad Dzieciakiem, który nie tak samo jak my, nie wie gdzie dokładnie jest. Tytułowy Bastion, to dotychczas zebrane wszystkie części świata, skrzętnie poukładane i połączone, które może zapewnić przetrwanie w tej dziwnej, wypełnionej potworami przestrzeni, którą przyjdzie nam przemierzać z rzucie izometrycznym. Bastion nawiązuje bowiem do staromodnych gier hack and slash i to zarówno w formie jak i w stylu walki.

white kid

Początkowo, gra została wydana tylko na Xbox Live Marketplace gdzie dorobiła się sporej ilości fanów. Potem została wydana na PC w elektronicznej dystrybucji na Steamie. Od tamtego czasu, Bastion dorobił się kilku prestiżowych nagród. Na tegorocznym E3, gra studia Supergiant Games, została wyróżniona między innymi jako:

  • Most Valuable Game E3 2011 przyznane przez PC Gamer
  • Best of E3 2011 przyznane przez machinima.com
  • Best of E3 2011 przyznane przez gameinformer

recenzja Macieja Makuły opublikowana na kanale SuchyKanal

Teraz gra trafiła na Chrome Web Store i kosztuje 15$- wystarczy dodać grę jako aplikację do Chroma za pośrednictwem strony sklepu. Potem, wystarczy włączyć aplikację, a reszta dzieje się sama. Nie trzeba się przejmować opcjami, instalacją i takimi tam.

Chrome Web Store to ciekawe miejsce. Zawiera wiele przyjemnych, przydatnych (box), lub po prostu ładnie wyglądających aplikacji, które potrafią ułatwić życie przez organiazcję, lub umilić przerwę w pracy przez niezobowiązujące mini gry, jak chociażby gravity duck.  Wymogiem do zabawy z tymi grami jest korzystanie z przeglądarki Google’a.

Miło patrzeć jak coraz częściej game developerzy przekonują się do tworzenia portów pod przeglądarki. Brakuje tylko pracy w chmurze, żeby nie trzeba było instalować ;p