,

Pozostało jeszcze siedem dni, do zgarnięcia siedem gier i sześć soundtracków. Piszesz się na to ? Bo ja to chyba nie – wyjaśnienie w dalszej części wpisu. 

Nowy model promocji i dystrybucji gier w sprzedaży cyfrowej, karze ponownie rewidować dotychczasowe poglądy na temat słuszności i poprawności procesu jakim jest dokonywanie zakupów przez sieć.

Nie żebym miał coś przeciwko Humble Bundle – uważam że to naturalny twór na drodze ewolucji globalnej sieci, potrzebie coraz większego dostępu zasobów i takie tam – po prostu mam dość  zastanawiania się nad tym, czy dana promocja jest dość atrakcyjna. Sądzę, że tę myśl dobrze zobrazuje poniższy mem.

hm-troll-meme copy

Teraz czaicie? Kiedyś żałowaliśmy, że nie ma takich akcji w internecie w ogóle, a teraz – jest ich za dużo. Czy będziemy potrzebować jakiegoś kolejnego kruku milowego w dystrybucji cyfrowej aby dojrzeć rzeczywiste korzyści? Chyba nie – przecież każdy podejmuje decyzje świadomie i bez przymusu- nie za bardzo jest na kogo zrzucić winę, poza samym sobą.

W każdym razie- obecna, siódma edycja Humble Bundle zawiera kilka ciekawych pozycji :

  • Dungeon Defenders – tower defence od Epic Games
  • Legend of Grimrock – nowe wcilenie klasycznego doungen crowler’a
  • Snapshot – platformówka z zabawą czasoprzestrzenią
  • The Binding of Isaac – makabra od autora Super Meat Boya, z motywami biblijnymi , wystylizowana na starą Zeldę.
  • Closure – pltformówka z mechaniką przemieszczenia się w cieniu .

Do tego wszystkiego oczywiście dochodzą jeszcze soundtracki  i możliwość przekazania części datków na organizacje charytatywne.