, ,

Wiecie o co chodzi- pisałem o tym tyle razy, na tyle różnych sposobów, że już powinniście znać to na pamięć. Jak głosi hasło przewodnie akcji- „Pay what you want. Support charity. Get Voxatron and future updates. ” Tak powinno być z Minecraftem! Tak powinien wyglądać Minecraft!

Lepszego prezentu nie moglibyśmy dostać na te święta, nawet jeśli byłyby to czyjeś urodziny. Tym razem dostajemy zabawną, pikselową strzelankę, gdzie każdy klocek to tak naprawdę 10 mniejszych klocków, które są setką jeszcze mniejszych klocków… Po prostu piękne ;p

Uiszczając wpłatę dowolnej wielkości za pośrednictwem strony humblebundle.com, do końca trwania akcji (dwa tygodnie) dostajemy wersję alpha (dużo błędów, ciągłe poprawki) gry Voxatron, a także zyskujemy prawo do wszystkich następnych aktualizacji do tej gry.

W grze, poza standardowym trybem rozgrywki, dostajemy do dyspozycji edytor poziomów, przy pomocy którego możemy tworzyć własne przygody, przeszkody i areny.

I’ll take it- ale to nie wszsytko

Poza instalką Voxatrona dostajemy jeszcze bonusowo dwie gry indie na Steamie: Blocks That Matter– gra inspirowana MineCraftem, oraz The Binding of Isaac- świeżonka od twórców Super Meat Boya.

Platformówka z bombermana i minecrafta? Mniej więcej czymś takim jest Blocks That Matter. Zajawka jest dość prosta:

  1. platformówka – trzeba przejść plansze od startu do mety, przemieszczając się po platformach i unikając niebezpieczeństw;
  2. logiczno – im dalej, tym więcej zaczyna się pojawiać problemów do rozwiązania, bez rozwiązania których nie można osiągnąć celu;
  3. kreatywna – wymaga zastanowienia i daje możliwość tworzenia rozwiązań, w tym wypadku przez właściwe układanie zebranych uprzednio elementów otoczenia.

Od razu uprzedzam, że aby zasiąść do The Binding of Isaac i czerpać z tej gry w pełni wszystko to co ma do zaoferowania należy spełnić kilka podstawowych warunków:

  • wiedzieć czym było oryginalne binding of Isaac – zaślepienie Abrahama i takie tam sprawy
  • zaznajomić się z dotychczasową twórczością gości odpowiedzialnych za tę grę – żeby się nie okazało, że przypadkiem wam taki specyficzny humor nie podchodzi, a wręcz budzi obrzydzenie i strach
  • oraz zachować spory dystans – to nie jest biblia, to tylko nowela na jej podstawie

Pomijając dylematy etyki i ewentualną obrazę uczuć religijnych, gra jest dość przeciętna jeśli chodzi o schemat prowadzenia fabuły- gra składa się z następujących po sobie poziomów składających się z kilku, kilkunastu pomieszczeń, widocznych z lotu ptaka. Gracz kierując Izaakiem, próbuje pomóc mu w pokonaniu wszystkich mrocznych sił stojących na jego drodze, oraz w znalezieni wszystkich niezbędnych w dalszej grze przedmiotów.