, , , ,

Cieszcie się i weselcie. Oto nastał czas świąteczny, kolejne igrzyska promocji. Zaczął się kolejny cykl wspaniałego orzeźwienia game dev’u. Zaczęła się kolejna edycja Humble Bundle. Już trzeci raz różnorakie gry będzie się dało dostać na wiele różnych platform, w tym na Androida.

Od razu należy to zaznaczyć- nie jest tęgo. Trudno jest znaleźć gry, które spełniały by surowe kryteria kompatybilności z PC, Linuxem i Mac’iem, a teraz organizatorzy HB postanowili jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę i dodać do tego kompatybilność z systemem Android.

Humble Bundle for Android 3

Szerokie spektrum docelowych platform, sprawia że zestaw gier jest dość specyficzny. Aby game developer mógł myśleć o zarobku na grze wydanej na wszystkie te platformy, musi brać pod uwagę jej oryginalność- musi prezentować się ładnie i dobrze, zarówno pod względem optymalizacji, jak i treści. Tę zasadę potwierdzają tytuły wchodzące w skład najnowszej paczki Humble Bundle for Android.

Fieldrunners

Skomplikowany pod względem grafiki (miazga na ekranie) i logiki (logiki?) gra w stylu tower defence.

BIT.TRIP BEAT

Z jednej strony minimalistyczna, z drugiej strony kubistyczna, z trzeciej strony bardzo elegancka – wariacja na temat gier z pałeczką i piłką.

Do tego pilnowanie rytmu, pilnowanie timingu, ćwiczenie palców i słuchu, bicie rekordów i takie tam.

SpaceChem

Kiedyś już byłą o tym mowa- jak zachęcić ludzi do nauki czegokolwiek? Zrób o tym grę. Jak zachęcić dzieciaki do nauki chemii?

Zrób grę o walce z kosmitami, przy pomocy laserów zasilanych metanem i plutonem, które samemu trzeba sobie odizolować i przetransportować do rafinerii ! Buja !

Uplink

Zabawa w hakera.

Zdobądź kontrolę nad światową siecią, przejmuj ważne dane personalne, szerz zamęt i niepokój w internecie, twórz wirusy… dzień jak co dzień.

Spirits

Pierwsze co mi przyszło do głowy jak zobaczyłem Duszki to jawne nawiązanie do Lemingów- kultowej gry z lat 90’tych, polegającej na prowadzeniu stada stworków do wyjścia z labiryntu, poprzez nadawanie im kierunku i funkcji.

Spirits ma szansę na zaspokojenie głodu nostalgii wśród posiadaczy telefonów i tabletów z zielonym robotem, ale tylko pod warunkiem że zgodzą się na cenę nie niższą niż dotychczasowa średnia zakupów.

Zawartość dodatkowa

Jak zawsze, przy okazji Humble Bundle, poza instalkami gier i kodami na Steama, kupujący otrzymują dostęp do soundtracków z wymienionych wyżej gier, dostępne w wersji MP3 i FLAC ( kompresja bezstratna- dźwięk identyczny z pierwozrorem ). Oznacza to kolejne bezkomputerowe godziny, z doświadczaniem komputerowej rozrywki.