, ,

Minęło sporo czasu- dość by gra o której mowa zyskała sobie tytuł najdłużej oczekiwanej gry w historii. Kto by się spodziewał, że jednak dożyjemy tego momentu, kiedy zobaczymy Duke Nukem Forever?

Prace nad kontynuacją Duke Nukem 3d rozpoczęły się już w kwietniu 1997 roku, z wykorzystaniem silnika z Quake’a 2. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ledwie kilka filmów pokazujących fragmenty gameplay’a. Potem rozpoczął się cykl niekończących się procesów o prawa autorskie między 3dRealms a Take-Two o prawa do tytułu, które swój kres znalazły ostatecznie dopiero w 2010 roku.

W między czasie, niecierpliwość fanów doprowadziła do powstania wielu modyfikacji, ulepszeń. Sami twórcy zdecydowali się na  całkowite zremasterowania pierwowzoru.

Za stworzenie gry ostatecznie wzięła się firma Gearbox Software, która potraktowała sprawę klątwy Duke Nukem Forever na serio i wysyłała w internet coraz to nowe zapewnienia o trwających intensywnych pracach nad grą.

Unreal 3 ! i wszystko świeci !

Wszystko wskazuje na to, że fatum wiszące nad Dukiem w końcu znikło! Po wielu latach oczekiwania, mylnych spekulacji i fałszywych zapewnień, oto w końcu dostaniemy w swe ręce kontynuację naszej ulubionej gry połowy  lat 90’tych. Poniżej zamieszczam ostatnio wypuszczony trailer gry.

Prawda, że robi wrażenie? Cóż, chyba nie mogło być inaczej.