, , ,

Humble Bundle od początku stawiało na tytuły AAA w klasie indie, przez co zyskała sobie wiele zwolenników nie tylko po stronie osób lubujących się w twórczości niezależnej, ale również tych którzy poprostu cenią sobie dobre rzemiosło. Teraz Humble Bundle postanowiło wypróbować uskuteczniany model biznesowy z grami od THQ – to jest to ! Niedawno rozmawiałem ze znajomymi o tym, że Humble Bundle nie podnosi jakości i wciąż kręci się wokół pewnej ustalonej grupy produktów i ofert co w końcu może doprowadzić do spadku populatności tego sposobu promocji gier… aż tu nagle okazuje się że z tego modelu promocji postanowiła skorzystać firma THQ, oferując kilka swoich dorodnych owoców i to nawet nie za pół darmo, a prawie w całości za darmo.

Most Explosive Bundle Ever

Nie mówimy tu już o gierkach nad którymi można się rozpływać z powodu optymalizacji lub  dopieszczonej grafiki i soundtracków. THQ zdecydowało się zaoferować nam, wybrednym co do ceny i jakości konsumentom, gry które nie dość że zyskały sobie dość duże uznanie, to jeszcze prezentują dobry współczynnik jakości do czasu gry.

W skład paczki podstawowej wchodzą:

  • Darksiders – Wojna, jeden z czterech jeźdźców apokalipsy zostaje wkręcony w rozpętanie apokalipsy. Podtrzymując swoje stanowisko o niewinności, naraża się wszystkim stronom nowego konfliktu: aniołom, demonom i pradawnym. To gra w stylu Prince of Persia, z większym bagażem epickości = monumentalności + destrukcji + chaosu.
  • Metro 2033 – Ci z pośród mieszkańców Moskwy, którzy przeżyli trzecią wojnę światową, zamieszkują teraz metro- jedyne miejsce gdzie promieniowanie i chłód nie stanowią większego problemu. Niestety coraz częstsze ataki mutantów i neonazistów, zmuszają bohatera opowieści do podjęcia działań w celu ułatwienia życia ocalałym. Strzelanka FPP, bazująca na książce pod tym samym tytułem, a przy okazji nie tak dawne demo technologiczne NVidii.
  • Red Faction Armageddon – Ludzie założyli kolonie na Marsie, będąc święcie przekonani że jest to martwa planeta. Lecz gdy zeszli do podziemi, ich przekonania poszły do domu. Strzelanka TPP z rozbudowanym systemem zniszczeń i odkształceń.
  • Company of Heroes – Druga wojna światowa, czas ciągłego przelewania krwi. Strategia czasu rzeczywistego pozwalająca wcielić się w żołnierzy tamtych czasów.
  • Company of Heroes Opposing Fronts – niezależny dodatek do CoH zawierający dodatkowe kampanie i tryby
  • Company of Heroes Tales of Valor – niezależny dodatek do CoH zawierający dodatkowe kampanie i tryby

W przypadku uiszczenia wpłaty w wysokości większej niż wynosi średnia, do paczki zostaje dołączone również Saintes Row The Third, czyli GTA na sterydach i z pluszowymi karabinami laserowymi.

Jedyne uniedogodnienie lub jak kto woli- brak zgodności z poprzednimi edycjami Humble Bundle, to fakt że gry można odpalić jedynie za pomocą Steama. To znaczy że za 6$ możemy dodać do swojego konta na Steamie siedem gier, których przejście zajmie więcej niż 90 godzin- dobry deal? No raczej!

Uczcie się Elektronicy! tak to się dzisiaj robi!